Komionickie śpiywki, komionickie gronie
Treść
W niedzielę, 24 kwietnia odbył się II Gminny Przegląd Pieśni Regionalnej „Komionickie śpiywki, komionickie gronie", zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy.
W przeglądzie wzięło udział ponad 60 wykonawców, których oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Jadwiga Adamczyk - regionalista, muzyk z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Monika Kurzeja - specjalista ds. badań terenowych i dokumentowania niematerialnego dziedzictwa kultury w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu oraz dr Artur Czesak - językoznawca, dialektolog, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Laureatami przeglądu w poszczególnych kategoriach zostali:
KATEGORIA I (dzieci od 7 - 13 lat)
ŚPIEWAK LUDOWY
- I miejsce: Zuzanna Rusnak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawie
- II miejsce: Szymon Citak - SP nr 2 w Kamienicy
- III miejsce: Łukasz Babik - SP nr 2 w Szczawie
INSTRUMENTALISTA LUDOWY
- I miejsce: Albert Wąchała - Ognisko Muzyczne w Kamienicy
- II miejsce: Kacper Dudzik - Kamienica
- III miejsce: Łucja Wojtas - Kamienica
- Wyróżnienie: Anna Więcławek, Natalia Faron, Joanna Wierzycka (wszyscy z Ogniska Muzycznego w Kamienicy)
GRUPA ŚPIEWACZA
- I miejsce: Dziewczęca Grupa Śpiewacza z Zespołu Regionalnego „Młode Gorce z Kamienicy i Dziewczęca Grupa Śpiewacza z Zespołu Regionalnego „Zasadnioki” w Zasadnem
- II miejsce: Dziewczęca Grupa Śpiewacza - SP nr 2 w Kamienicy
- III miejsce: Dziewczęca Grupa Śpiewacza - Świetlica Środowiskowa w Zalesiu
- Wyróżnienie: Dziewczęca Grupa Śpiewacza ze Świetlicy Środowiskowej w Zbludzy i Chłopięca Grupa Śpiewacza ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamienicy
KATEGORIA II (młodzież od 14 - 17 lat)
ŚPIEWAK LUDOWY
- I miejsce: Justyna Szczepaniak - Świetlica Środowiskowa w Zalesiu
INSTRUMENTALISTA LUDOWY
- I miejsce: nie przyznano
- II miejsce: Angelika Faltyn - OM w Kamienicy
GRUPA ŚPIEWACZA
- Nagroda główna: Grupa Śpiewacza z Zespołu Regionalnego „Zasadnioki” w Zasadnem
- I miejsce: Grupa Śpiewacza ze Świetlicy Środowiskowej w Zalesiu
- II miejsce: Grupa Śpiewacza z Zespołu Regionalnego „Młode Gorce z Kamienicy
MUZYKA
- I miejsce: nie przyznano
- II miejsce: Muzyka „Młode Gorce” z Kamienicy
Nagrody i dyplomy laureatom wręczyli: Przewodniczący Rady Gminy - Eugeniusz Rutka, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia Rady Gminy - Stefan Kuchnia i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Mieczysław Marek.