Przejdź do stopki

Zostali wicemistrzami powiatu

Treść

Drużyny, reprezentujące naszą gminę - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamienicy i Gimnazjum w Kamienicy, zdobyły wicemistrzostwo powiatu w Halowej Piłce Nożnej.

W dniach 12 – 13 października 2016 r. w Mszanie Dolnej rozegrano Finał Powiatowy w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.

W środę 12 października odbył się Finał Powiatowy w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. W turnieju startowało 11 drużyn.
Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy, reprezentujący naszą gminę, w rywalizacji grupowej zremisował z Mszaną Dolną 0:0, wygrał z Siekierczyną 3:0 (br. K. Zygmunt, D. Faltyn - 2)  oraz ze Stroniem 5:1 (br. A. Witteczek - 3), D. Faltyn - 2). W finale drużyna z Kamienicy zremisowała z Tymbarkiem 0:0 oraz pokonała ekipę z Limanowej 3:0 (br. D. Faltyn, M. Czech, K. Zygmunt), zajmując ostatecznie II miejsce w turnieju (gorszy stosunek bramkowy od drużyny z Tymbarku).

W składzie drużyny zagrali chłopcy z klasy szóstej, piątej i czwartej. Byli to: M. Gorczowski D. Faltyn, M. Czech, A. Witteczek, K. Zygmunt. M. Janczura, A. Mamak, Sz. Zasadni.
Opiekunem drużyny jest mgr Janusz Piotrowski.

• X - XI   miejsce: SP 2 Siekierczyna, SP Kamionka Mała

W czwartek 13 października rozegrano Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców w ramach Gimnazjady Młodzieży. Drużyna z Gimnazjum w Kamienicy w fazie grupowej wygrała z gimnazjalistami z Koniny 2:0, Tymbarkiem 2:1 oraz zremisowała ze Szczyrzycem 0:0. W finale chłopcy pokonali zespół z Dobrej 3:0 oraz ulegli drużynie ze Słopnic 4:0, plasując się na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej.
Opiekunem drużyny jest mgr Robert Faron.

• I miejsce: G. Słopnice
  • II miejsce: G. Kamienica