W niedzielę, 30 kwietnia odbył się III Gminny Przegląd Pieśni Regionalnej „Komionickie śpiywki, komionickie gronie", zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy.
W przeglądzie wzięło udział ponad 50 wykonawców, których oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Jadwiga Adamczyk - regionalista, muzyk z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Monika Kurzeja - specjalista ds. badań terenowych i dokumentowania niematerialnego dziedzictwa kultury w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu oraz dr Artur Czesak - językoznawca, dialektolog z Krakowa.
Laureatami przeglądu w poszczególnych kategoriach zostali:
KATEGORIA I (dzieci od 7 - 13 lat)
ŚPIEWAK LUDOWY
Nagroda główna:
- Karolina Augustyn z Zespołu Regionalnego „Zasadnioki” w Zasadnem
I miejsce:
- Wiktoria Owsianka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamienicy
II miejsce:
- Patrycja Wilk - Świetlica Środowiskowa w Zbludzy
- Sabina Rusnak - Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawie
III miejsce:
- Anna Kulig - Zespół Regionalny „Gronicki” w Kamienicy
- Łucja Wojtas - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamienicy
INSTRUMENTALISTA LUDOWY
I miejsce:
- Hubert Citak - Zespół Regionalny „Młode Gorce” w Kamienicy
II miejsce:
- Anna Więcławek - Ognisko Muzyczne w Kamienicy
III miejsce:
- Łucja Wojtas - Ognisko Muzyczne w Kamienicy
- Nikola Kandefer - Ognisko Muzyczne w Kamienicy
GRUPA ŚPIEWACZA
I miejsce:
- Chłopięca Grupa Śpiewacza - SP nr 2 w Kamienicy
II miejsce:
- Chłopięca Grupa Śpiewacza - Świetlica Środowiskowa w Zalesiu
- Dziewczęca Grupa Śpiewacza - Świetlica Środowiskowa w Szczawie
III miejsce:
- Dziewczęca Grupa Śpiewacza - SP nr 2 w Kamienicy
- Dziewczęca Grupa Śpiewacza - Zespół Regionalny „Gronicki” w Kamienicy
KATEGORIA II (młodzież od 14 - 17 lat)
ŚPIEWAK LUDOWY
I miejsce:
- Mateusz Szczepaniak z Zespołu Regionalnego „Młode Gorce” w Kamienicy
GRUPA ŚPIEWACZA
I miejsce:
- Chłopięca Grupa Śpiewacza - Zespół Regionalny „Zasadnioki” w Zasadnem
MUZYKA
I miejsce:
- Muzyka Zespołu Regionalnego „Zasadnioki” w Zasadnem
- Muzyka „Smycki” z Kamienicy
Nagrody i dyplomy laureatom wręczyli: Mieczysław Marek - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kamienicy oraz Mieczysław Majchrzak – wiceprezes Związku Podhalan Oddział w Kamienicy.