Powiatowy Dzień Dziecka AKTYWNA MOGIELICA – 21 maja

W tym roku Powiatowy Dzień Dziecka - Aktywna Mogielica odbędzie się 21 maja od godziny 14.00 przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego LKS „Zalesianka” w Zalesiu.

Miejsce nie jest przypadkowe. Zostało ono wybrane ze względu na odbywające się w tym czasie Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Jak wiadomo trasy rekreacyjno - sportowe wokół góry Mogielica powstały dzięki projektowi, współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, zrealizowanemu przez Powiat Limanowski i gminy: Kamienica, Słopnice i Dobra.

Czym Was w tym roku zaskoczymy?

W tym roku przygotowaliśmy dla dzieci szereg bezpłatnych atrakcji, w tym: lody, soczki, wata cukrowa, zjeżdżalnie, malowanie twarzy czy liczne konkursy z nagrodami i zabawa z animatorami.

Punktualnie o godzinie 14-stej, samorządowcy złożą dzieciom życzenia z okazji ich święta. - Chcemy by w dniu 21 maja, trasy rekreacyjno - sportowe wokół góry Mogielica zamieniły się w wielki i bardzo kolorowy plac zabaw! Będą tańce, zabawy, konkursy z nagrodami, a także pokazy sprzętu wszystkich służb. Ale to tylko namiastka tego co w tym roku czekało będzie na najmłodszych mieszkańców Powiatu – zaprasza Jan Puchała, starosta limanowski. 

O godzinie 14.30 rozpocznie się Kolorowy Bieg – „Aktywna Mogielica” z Firewall, który zakończy się  o godzinie 16-stej wręczeniem medali dla uczestników. - Będziemy z Wami od godziny 14:30. Sugerujemy, aby kolorem przewodnim była biel. Ma ona stanowić tło do burzy kolorów, jaką uczestnicy napotkają na trasie. Będą oni obsypywani kolorowymi proszkami - mówią organizatorzy kolorowego biegu.

W biegu uczestniczyć mogą dzieci w następujących kategoriach wiekowych:

  • przedszkolaki - ur. 2010 i młodsi - dystans 100 m
  • klasy I-III dz./chł. ur. 2009-2007 - dystans 300 m
  • klasy IV-VI dz./chł. ur. 2006-2004 - dystans 600 m
  • klasy gim. dz./chł. ur. 2003-2001 - dystans 1000 m 

Aby wziąć udział w biegu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres mailowy: moslimanowa@poczta.onet.pl, bądź zgłosić się podczas Dnia Dziecka przed poszczególnymi biegami.

W trakcie imprezy animatorzy przeprowadzą szereg zabaw i konkursów. Będzie aktywny taniec z publicznością w postaci Zumby i disco. Niezwykłą atrakcją będą pokazy gigantycznych baniek mydlanych oraz spektakl teatru lalek pn. „Królewna Śnieżka”. Przeprowadzone zostaną również liczne konkursy sportowe wraz z zabawą z chustą animacyjną.

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych, dzieciaki będą mogły zobaczyć z bliska samochody, motocykle i quady, które zaprezentują służby mundurowe z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Tradycyjnie nie zawiedzie Straż Pożarna. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej przygotowała bowiem pokaz kurtyny wodnej, podczas którego dzieci będą mogły czynnie uczestniczyć w gaszeniu pożaru. Sprzęt pożarniczy zaprezentują również jednostki OSP Zalesie i Słopnice.

Dodatkową atrakcją będzie prezentacja nowoczesnego ambulansu Szpitala Powiatowego w Limanowej, pokazy ratownictwa drogowego i symulator wypadku - przygotowane przez Auto-Moto-Klub Limanowa. Będą też przejazdy na quadach przygotowane przez Zbigniewa Marcisza oraz przejażdżka na samochodach terenowych firmy „Joniec Team”, a także ścianka wspinaczkowa oraz atrakcje i konkursy przygotowane przez grupę GOPR.

Na scenie, ze swoim programem artystycznym zaprezentują się dzieciaki z przedszkola „U cioci Agatki” z Tymbarku, „Chatka Małego Skrzatka” z Mordarki oraz Mini Limanowianie z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Limanowej. Po godzinie 16-stej, swoje umiejętności taneczne zaprezentują cheerliderki z ARS Limanowa oraz odbędzie się pokaz karate w wykonaniu zawodników ARS Klub Kyokushin Limanowa.  

Setki kolorowych nagród - soki z Tymbarku, soki Wincenta a także lody firmy Koral i wata cukrowa - to wszystko bezpłatnie. Aż trzy zjeżdżalnie, malowanie twarzy i liczne konkursy z nagrodami!

Pamiętajcie! Czekamy na Was już w najbliższą niedzielę 21 maja o godzinie 14-stej!

Organizator: Powiat Limanowski.

Współorganizator: Gmina Kamienica, Gmina Słopnice i Gmina Dobra.

Partnerzy imprezy: Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Szpital Powiatowy w Limanowej, Auto Moto Klub Limanowa, MORD w Nowym Sączu, JONIEC Team, Grupa Podhalańska GOPR, firma GRACJA, TYMBARK S.A., Lody KORAL, MOS PL Limanowa, OSP Słopnice, OSP Zalesie, Sady Wincenta, JAWMAR Zbigniew Marcisz, Firewall Music, LKS Zalesianka, ARS KLUB KYOKUSHINKAI Limanowa, PCPR Limanowa.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Limanowej

 

 

 

 

Tagi