Bezpieczniej na drodze

Uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 2 w Szczawie jak co roku włączyli się czynnie w kampanię społeczną TRZEŹWA MAŁOPOLSKA, realizowaną w ramach programu „NO PROMIL – NO PROBLEM”. Głównym celem kampanii jest zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców.

Przed przystąpieniem do marszu w szkole przygotowano plakaty i transparenty promujące trzeźwość. Uczniowie z powagą i poczuciem współodpowiedzialności przystąpili do wszystkich działań związanych z akcją.

Cała akcja była możliwa dzięki przychylności Wójta Gminy Kamienica - dr Władysława Sadowskiego, który objął patronat nad tą akcją i Zofii Kuchni - Ambasadora kampanii w gminie Kamienica oraz współpracy z funkcjonariuszami policji. 

Mamy nadzieję, organizacja kampanii wpłynie na rozwagę kierowców, którzy zatrzymają się na chwilę i zastanowią nad skutkami wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wierzymy, ze wspólnie możemy więcej i że uda się nam uratować ludzi przed błędnymi decyzjami, które mogą rzutować na całe życie - podkreślają koordynatorzy tej akcji w szkole - Magdalena Chlipała i Katarzyna Majchrzak - Duda.

 

 

 

 

 

 

 

Tagi