Aktualności

Czwartek, 12 kwietnia 2018

Sukces drużyn Halnego w turnieju wojewódzkim

Sukcesem zakończył się występ drużyn MUKS Halny Kamienica w finale turnieju wojewódzkiego „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Mistrzem województwa małopolskiego została drużyna chłopców w kategorii U-12, wicemistrzem drużyna dziewcząt w kategorii U-12, a na piątym miejscu uplasowali się chłopcy w kategorii U-10.

W dniach 9 i 10 kwietnia na obiektach Com-Com Zone w Krakowie rozegrano wojewódzki finał małopolski turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W finale wzięły udział trzy zespoły MUKS Halny Kamienica - chłopcy w kategorii wiekowej U12 i U10 oraz dziewczęta w kategorii U12.

Drużyna Halnego (chłopców U-12) po bardzo dobrej grze pokonała w rozgrywkach eliminacyjnych Zawrat Bukowinę 5:1, Tenczyn 4:0, SP 11Nowy Targ 3:1, w ćwierćfinale drużynę ze SP w Łużnej 5:1, w półfinale SP „Dychę”  Chrzanów 7:2  oraz w finale Elitę Brzesko 2:1. Zdobywając pierwsze miejsce w turnieju zyskali prawo udziału w finale ogólnopolskim, który rozegrany zostanie na stadionie Narodowym w Warszawie. Zespół w gronie najlepszych 16 drużyn reprezentujących poszczególne województwa walczyć będzie o tytuł Mistrza Polski.
Najlepszym bramkarzem turnieju został  Arkadiusz Opyd z MUKS Halny Kamienica.
Skład drużyny: Arkadiusz Opyd, Andrzej Witteczek, Kacper Zygmunt, Patryk Biedroń, Patryk Łazarz, Patryk Jawor, Bartosz Majewski, Jan Syktus, Kacper Gromala, Mateusz Kusyk.

Drużyna dziewcząt U-12 w rozgrywkach grupowych pokonała UKS Halniaczek 12:8 i Trójeczkę Brzesko 7:1 oraz zremisowała z LKS Naprzód Sobolów 3:3. W ćwierćfinale dziewczyny wygrały z Dwójką Kraków 7:1, a w półfinale po remisie bezbramkowym 0:0 w rzutach karnych pokonały rówieśniczki Akademii Piłkarskiej Przeciszów 3:2.
Potknięcie nastąpiło dopiero w finale, gdzie dziewczyny  uległy drużynie UKS Trójeczka Staszkówka 5:0, zostając wicemistrzyniami województwa.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Kaim z MUKS Halny Kamienica
Skład drużyny: Dominika Szczepaniak, Weronika Kaim, Klaudia Staroń, Weronika Kądziołka, Joanna Wierzycka, Oliwia Cepielik, Wiktoria Opyd.

Startujący w turnieju chłopcy w kategorii U-10 po zwycięstwach w rozgrywkach grupowych z Halniaczkiem 4:0, AP Unią Tarnów 2:0 i SP Nowy Wiśnicz  2:1 , w ćwierćfinale po remisie 2:2 w regulaminowym czasie ulegli  w rzutach karnych Szkółce Zubello 3:1 - zajmując piąte miejsce w województwie małopolskim.
Drużyna wystąpiła w składzie: Mikołaj Pachut, Jakub  Groń, Arkadiusz Konopka, Przemysław Wiatr, Kacper Mikołajczyk, Filip Opyd, Daniel Ochman, Kacper Wąchała, Bartosz Groń .