Halny dzielnie walczył w finale ogólnopolskiego turnieju

Już po raz trzeci młodzi piłkarze z MUKS Halny Kamienica brali udział w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w Warszawie. W 2014 r. drużyna w kategorii U10 zajęła trzecie miejsce, a w 2016 r. w kategorii U12 wywalczyła drugie miejsce.

W dniach 29 kwietnia - 2 maja w Warszawie odbyły się Finały Ogólnopolskie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które zgromadziły 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Województwo małopolskie w kategorii U 12 chłopców reprezentowała drużyna MUKS Halny Kamienica.

- Po krótkim zgrupowaniu w Zakopanem wyjechaliśmy do Warszawy bardzo zmobilizowani - mówi trener Janusz Piotrowski. Pierwsze spotkanie rozegraliśmy z reprezentacją województwa  podkarpackiego, pokonując AMO Rzeszów 2:1 (br. P. Biedroń, P. Łazarz). W drugim meczu z Jedynką Krasnystaw straciliśmy szybko bramkę i mimo paru sytuacji bramkowych, przegrywamy 1:0. Trzeci mecz musieliśmy wygrać, więc zaczęliśmy grać ofensywnie, tworząc sytuacje bramkowe - niestety przeciwnik (SP Ostróda) to wykorzystał wygrywając 2:1. Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce w grupie. - Na drugi dzień graliśmy w małym finale o miejsca 9 - 16. Drużyna po pechowych porażkach w pierwszym dniu nie podniosła się - przegrywamy dwa mecze, jeden wygrywamy i zajmujemy ostatecznie 15 miejsce. - Chciałbym podziękować zawodnikom za walkę, pomimo kontuzji wchodzili na boisko i walczyli do końca. Myślę, że ta nauka zaprocentuje na przyszłość. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się wśród szesnastu najlepszych drużyn w Polsce.

Szczegóły na stronie: http://mukshalny.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi