Poznaj szlaki turystyczne i lokalne atrakcje

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zaprasza do wzięcia udziału w 9 edycji akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”, której celem jest upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji i folkloru regionu.

Tegoroczną akcję rozpoczął VII Tour Mszana Dolna. W programie imprez  przewidziano rodzinne wędrówki po „Beskidzkich Wyspach” dla turystów w każdym wieku oraz VI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.
17 czerwca 2018 r. w Dobrej odbędzie się VI Galicyjski Piknik Kolejowy, gdzie po raz kolejny podjęta będzie próba pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej.
W wakacje odbędzie się także cykl imprez  pod nazwą „Lato w Beskidzie Wyspowym” z licznymi koncertami, wystawami i festynami.
Podsumowanej tegorocznej edycji będzie VIII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka”, który odbędzie się 16 września 2018 r. w Dobrej.

PROGRAM ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2018

3 czerwca 2018 – Urbania Góra

Tokarnia /zbiórka k/ Urzędu Gminy godz. 9.00/ - szlak czarny Kalwaria Tokarska – Urbania Góra – szlak czarny – Zembalowa Góra – szlak żółty – Lubień kościół

10 czerwca 2018 – Lubogoszcz   

Mszana Dolna /zbiórka Park Miejski godz.8.00/ – szlak czerwony Lubogoszcz – szlak czerwony i czarny Schronisko „Baza Lubogoszcz” – bez szlaku Mszana Dolna

17 czerwca 2018 – Śnieżnica

Kasina Wielka / zbiórka Dworzec PKP godz.8.00/ – szlak niebieski Śnieżnica – szlak zielony Dobra

24 czerwca 2018 – Jasień

Szczawa Białe /zbiórka przystanek PKS godz.9.00/ – szlak żółty Kutrzyca – szlak żółty Jasień – szlak żółty Lubomierz Rzeki

1 lipca 2018 – Modyń

Łącko /zbiórka k/ kościoła godz.8.00/ - szlak żółty – Modyń – szlak niebieski Młyńczyska

7 lipca 2018 – Luboń Wielki (sobota wędrówka nocna)

Rabka-Zaryte /zbiórka Ośrodek SKI Polczakówka godz.21.00/ - szlak zielony Luboń Wielki – szlak zielony Rabka-Zaryte  

8 lipca 2018 - Grodzisko

Raciechowice /zbiórka k/ Urzędu Gminy godz.9.00/ - szlak czarny i niebieski Grodzisko – szlak niebieski i zielony Wiśniowa  

14 lipca 2018 – Korab (sobota wędrówka nocna)

Laskowa /zbiórka k/ kościoła godz.21.00/ – szlak czarny Korab – szlak czarny Laskowa

15 lipca 2018 – Jaworz 

Pisarzowa /zbiórka k/ dworca PKP godz.9.00/ – szlak zielony Sałasz – szlak niebieski Jaworz – szlak niebieski Babia Góra – Skrzętla Rojówka - szlak żółty Męcina

21 lipca 2018 – Ćwilin (sobota wędrówka nocna)

Wilczyce /zbiórka Osiedle Pietrzki godz.21.00/ – szlak pielgrzyma Ćwilin – szlak pielgrzyma Wilczyce

22 lipca 2018 – Łopusze Wschodnie

Żegocina /zbiórka k/ Urzędu Gminy godz.9.00/ – szlak zielony Łopusze Zachodnie – szlak niebieski Łopusze Wschodnie – szlak niebieski Rozdziele

29 lipca 2018 – Kostrza

Jodłownik /zbiórka k/ Urzędu Gminy godz.9.00/ – szlak zielony Kostrza – szlak zielony Tymbark

5 sierpnia 2018 – Szczebel

Tenczyn /zbiórka przy szkole godz.9.00/ inauguracja nowego szlaku – Szczebel – szlak czarny Lubień

12 sierpnia 2018 – Łopień 

Dobra /zbiórka k/ Urzędu Gminy godz.9.00/ – szlak zielony Łopień – szlak czarny Tymbark   

15 sierpnia 2018 – Potaczkowa

Niedźwiedź /zbiórka k/Urzędu Gminy godz.9.00/ – szlak zielony – Potaczkowa – szlak czarny Adamczykowa – Mszana Dolna  

19 sierpnia 2018 – Łyżka 

Przyszowa /zbiórka k/ kościoła godz.9.00/ – szlak czarny  Łyżka – szlak zielony Siekierczyna

26 sierpnia  2018 – Mogielica

zbiórka Przełęcz pod Ostrą /godz.8.00/ – szlak zielony Cichoń – szlak zielony Przełęcz Słopnicka – szlak zielony Mogielica – szlak I Pułku Strzelców Podhalańskich AK – Słopnice

2 września 2018 - Patryja

Lubień /zbiórka godz.8.00 przy boisku Zarąbki / szlak żółty – Kamionka – szlak żółty Patryja –szlak żółty Łysina – Sucha Polana -szlak zielony Kudłacze – szlak czarny Pcim

9 września 2018 – Miejska Góra

Limanowa /zbiórka Rynek godz.9.00/ – szlak niebieski i żółty Miejska Góra – szlak niebieski Łysa Góra – Sałasz Zachodni – szlak zielony Groń – Dzielec – Łososina Górna


24 czerwca - 26 sierpnia 2018 – VI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”

  • 24 czerwca  Tokarnia
  • 30 czerwca Dobra /Park przy Urzędzie Gminy/
  • 1 lipca Żegocina / plac przy GS /
  • 8 lipca Tenczyn /plac przy Stadionie Sportowym/
  • 15 lipca Wiśniowa /plac przy Gminnym Ośrodku Sportu i Kultury/
  • 22 lipca Słopnice / plac przy Urzędzie Gminy /
  • 28 lipca Kamienica /plac Saturn/
  • 29 lipca Rabka-Zdrój /amfiteatr/
  • 5 sierpnia  Siekierczyna 
  • 15 sierpnia Przyszowa /boisko sportowe/
  • 26 sierpnia Limanowa /Park Miejski/

16 września 2018 – VIII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka” - Dobra /Park Małachowskich/.

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Szczegóły na stronie:

www.odkryjbeskidwyspowy.pl  

www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi