Święto Patrona Szkoły i Dzień Matki w Szkole Podstawowej w Zasadnem

Święto Patrona Szkoły połączone z Dniem Matki to doskonała okazja do integracji środowiskowej. Jest spotkaniem społeczności szkolnej, emerytowanych pracowników szkoły, rodziców i duchowieństwa. To  piękny, pełen wzruszeń i bogaty w treści wychowawcze dzień.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji całej społeczności szkolnej. Przewodniczył jej ksiądz  Antoni Król, zaś Słowo Boże wygłosił ksiądz prałat Kazimierz Pach, który w  piękny sposób przybliżył  postać Marii Konopnickiej.

Dalsza część obchodów miała miejsce w szkole. Przebiegała w atmosferze ciepła i serdeczności. Laureaci konkursu recytatorskiego zaprezentowali piękne wiersze Patronki. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas młodszych  zabrały wszystkie Mamy w krainę baśni „Na jagody”. Jagodowe zbiory okazały się bardzo obfite i każde dziecko obdarowało swoją Mamę dorodną jagódką. Mali aktorzy wspaniałym występem artystycznym pragnęli wyrazić miłość  i wdzięczność swoim drogim Mamusiom.

Członkowie szkolnego koła teatralnego zadedykowali Mamom spektakl „Demeter i Kora”. Dali w nim popis doskonałych umiejętności aktorskich. Na twarzach Mam malowało się wzruszenie i duma ze swoich zdolnych dzieci.

Po odśpiewaniu „Sto lat” i wręczeniu upominków wszystkie Mamy zaproszono na słodki poczęstunek.

Recytacje, inscenizacje utworów Marii Konopnickiej, jak również  lapbooki wykonane przez uczniów klas starszych w ramach szkolnego konkursu „Mój lapbook o Patronce” są dowodem na to,  że jest to postać  uczniom dobrze znana, a jej  twórczość lubiana i rozpowszechniana.

 

 

 

 

Tagi