Z wizytą w partnerskich gminach

Na przełomie maja i czerwca delegacja samorządu gminy Kamienica, z wójtem dr Władysławem Sadowskim, przebywała w partnerskich gminach Komorniki i Smiżany. Wzięła udział w wydarzeniach ważnych dla danej społeczności zaprzyjaźnionych gmin.

W dniach 24-27 maja br., delegacja samorządu naszej gminy udała się do zaprzyjaźnionej gminy Komorniki, gdzie wzięła udział w Jubileuszowych XXV Dniach Komornik. 
W pierwszym dniu delegacja uczestniczyła w podsumowaniu XV Spartakiady Młodzieży „Młodość ponad granicami”, której gospodarzem w tym roku były Komorniki. 25 maja delegacja wzięła udział w Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej oraz spotkaniu przyjaciół gminy Komorniki, w czasie którego odbyło się wręczenie lokalnych statuetek „Bene meritus” osobom szczególnie zasłużonym dla gminy.
W kolejnym dniu odbyła się uroczysta sesja rady gminy, połączona z prelekcją dotyczącą100-lecia Powstania Wielkopolskiego. W trakcie sesji Wójt Gminy Kamienica wręczył gospodarzom gminy Komorniki okolicznościowy list gratulacyjny wraz ze statuetką z okazji jubileuszowych Dni Komornik. Po sesji odbyła się uroczysta msza święta, sprawowana w intencji mieszkańców gminy. Dalsze obchody, w tym występy artystyczne zespołów miały miejsce na stadionie sportowym w Komornikach.

2-3 czerwca br., delegacja naszej gminy Kamienica na zaproszenie słowackiej partnerskiej  gminy Smiżany  uczestniczyła w XXVII Smiżańskim Festiwalu Folklorystycznym i XIII Jarmarku Rzemiosł Ludowych. W trakcie wizyty wójt  Władysław Sadowski odebrał z rąk tamtejszego starosty Michala Kotrady okolicznościową statuetkę w uznaniu za wieloletnią współpracę i zaangażowanie w partnerstwo pomiędzy gminą Kamienica a gminą Smiżany.

 

 

Tagi