Zdobyli Jasień

W niedzielę, 24 czerwca br. odbyła się kolejna z cyklu pieszych wędrówek, organizowanych w ramach tegorocznej edycji akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”, którym tym razem organizatorem była Gmina Kamienica. Turyści zdobyli Jasień (1062 m n.p.m.).

Na szczycie gości w imieniu organizatorów powitał Wójt Gminy Kamienica - dr Władysław Sadowski.

Mszę świętą sprawowali: ks. Paweł Jakób (pochodzący z Kamienicy) pracujący na misjach w Biro k. Cotonu w Beninie (Afryka Wschodnia) i ks. Maciej Cepielik, neoprezbiter z Kamienicy.

Uczestnikiem z najdalszego zakątka Polski okazała się Magdalena Florek z Warki k. Warszawy, natomiast z najodleglejszego miejsca na świecie ks. Paweł Jakób z Biro k. stolicy Beninu Cotonu.

Najmłodszym zdobywcą góry została Maja Capek (4,5 roku/) z Tokarni, zaś najstarszym  83-letni Andrzej Szczurek z Nowego Sącza.

W konkursie  wiedzy o Beskidzie Wyspowym pierwsze miejsce zajął Łukasz Kalec z Dobrej, drugie - Anna Mamak z Lipowego, trzecie - Ewa Gruca ze Skomielnej Białej. Nagrody wręczył: dr Władysław Sadowski - Wójt Gminy Kamienica.

Ponadto komisja konkursowa wybrała najmilszych uczestników. Zostali nimi: Elżbieta Franczyk z Zalesia oraz Wiesław Wierzycki ze Zbludzy.

Oprawę wokalno - muzyczną i koncert dla uczestników przygotowała kapela góralska w składzie: Wojciech Citak, Maciej Faron, Andrzej Syjud i Jarosław Kulig oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Zalesia.

Transportem i pomocą służyli druhowie z OSP Zalesie, Zbludzy i Zasadnego oraz sołtys Kamienicy Górnej - Jan Kulig.

Potrawami regionalnymi i wypiekami tradycyjnymi częstowały członkinie KGW z Zalesia.

Tegoroczna akcja Odkryj Beskid Wyspowy wspierana jest przez Województwo Małopolskie w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.

 

Tagi