Wśród Młodych Orłów

W ostatnim tygodniu lipca zawodnik klubu MUKS Halny Kamienica Kacper Zygmunt brał udział w Letniej Akademii Młodych Orłów w Gniewinie. Było to zgrupowanie dla najlepszych młodych piłkarzy z rocznika 2006 organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej.
Osiemdziesięciu zawodników powołanych z całej Polski stawiło się w Hotelu Mistral Sport w Gniewinie, z nadzieją na piękną piłkarską przygodę. Przywitał ich widok  nowoczesnego i komfortowego hotelu, w którym podczas UEFA Euro 2012 przebywała reprezentacja Hiszpanii. Po przyjeździe zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy treningowe. Chłopcy szybko zaklimatyzowali się w nowym miejscu, dzięki sympatycznym trenerom prowadzącym oraz organizatorom. Przez cały okres trwania obozu nad zdrowiem  i bezpieczeństwem wszystkich chłopców czuwali lekarz i fizjoterapeuta.

Jak relacjonuje Kacper każdy dzień był starannie zaplanowany. Najpierw śniadanie, pierwszy trening, obiad, chwila odpoczynku, drugi trening, a wieczorem czas na relaks: basen, kręgle, rolowanie. W trakcie pobytu organizatorzy zapewniali nam również inne atrakcje. Byliśmy na wieży widokowej, a także odpoczywaliśmy nad pobliskim Jeziorem Żarnowieckim.

Podczas obozu chłopcy dwukrotnie zostali poddani testom sprawnościowym, które oceniły ich umiejętności techniczno- taktyczne oraz motoryczne. Treningi pod okiem m.in. Bartłomieja Zalewskiego czy Marcina Włodarskiego były w dużej mierze nastawione na grę na pozycjach oraz współpracę zawodników na boisku. Trenerzy i ich asystenci udzielali też indywidualnych rad i wskazówek, a także motywowali do ciężkiej pracy nad rozwojem swojego talentu.

Pobyt w Gniewinie, oprócz niezapomnianych wrażeń, nowych doświadczeń i znajomości, dał również szansę sprawdzenia siebie i swoich umiejętności na tle rówieśników z całego kraju. Była to wielka szansa, ale i spore wyzwanie  dla wszystkich chłopców, których połączyła  piłka.

 

 

Tagi