Nagrodzeni na Limanowskiej Słazie

Prawie 800 wykonawców zaprezentowało się podczas 44. Festiwalu Folklorystycznego Limanowska SŁAZA. Wśród uczestników festiwalu nie zabrakło artystów ludowych z gminy Kamienica, którzy zostali laureatami tej artystycznej imprezy.

W dniach 22 - 25 listopada w Limanowej odbywał się Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza”. Podczas 44. edycji festiwalu przed komisją konkursową i publicznością wystąpiło blisko 800 wykonawców, spośród których liczne grono stanowili artyści ludowi z naszej gminy.

Zespoły, muzyków, śpiewaków i gawędziarzy oceniała pięcioosobowa komisja w składzie:  Aleksandra Szurmiak-Bogucka  - etnomuzykolog, Benedykt Kafel - etnograf, Artur Czesak - językoznawca i dialektolog, Jadwiga Adamczyk - muzyk i folklorysta oraz Michalina Wojtas - choreograf.

Przedstawiciele naszej gminy zdobyli w poszczególnych kategoriach następujące miejsca.

GAWĘDZIARZE

  • kategoria młodzieżowa: I miejsce - Monika Cepielik z Kamienicy

  • kategoria dziecięca: II miejsce - Karolina Gromala z Kamienicy, III miejsce - Łucja Wojtas z Kamienicy

INSTRUMENTALIŚCI LUDOWI  (w grupie gry na heligonkach)

  • kategoria dorosłych: I miejsce - Tadeusz Citak z Kamienicy

Ponadto komisja zakwalifikowała Tadeusza Citaka na 53. Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Drużbów i Starostów Weselnych „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej, który odbędzie się w sierpniu 2019 r.

  • kategoria młodzieżowa: II miejsce - Wojciech Citak z Kamienicy.

ŚPIEW SOLOWY

  • kategoria dziecięca: III miejsce - Tomasz Szczepaniak z Kamienicy.

MUZYKI LUDOWE

  • kategoria młodzieżowa: II miejsce - Muzyka GORCE z Kamienicy.

GRUPY ŚPIEWACZE

  • kategoria dorosłych: I miejsce - Grupa Śpiewacza GORCE z Kamienicy.

GRUPY REGIONALNE: I miejsce - KGW z Zasadnego.

Ponadto komisja zakwalifikowała KGW z Zasadnego na Małopolski Konkurs Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych „Pogórzańskie Gody”, który odbędzie się w Łużnej w 2019 r.

ZESPOŁY REGIONALNE

  • kategoria dorosłych: nagrodę specjalną im. Jerzego Obrzuta „Za wierność wobec tradycji” oraz trzecie miejsce w konkursie przyznano Zespołowi Regionalnemu GORCE z Kamienicy.

Ponadto komisja zakwalifikowała zespół GORCE na Małopolski Konkurs Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych „Pogórzańskie Gody”, który odbędzie się w Łużnej w 2019 r.

  • kategoria dziecięca: II miejsce - Dziecięcy Zespół Regionalny ZASADNIOKI z Zasadnego.

Ponadto komisja zakwalifikowała zespół ZASADNIOKI na Karpacki Festiwal Dziecięcych  Zespołów Regionalnych, który odbędzie się w Rabce - Zdroju w 2019 r.

Zespół GORCE

 

Zespół ZASADNIOKI

 

 

 

 

 

 

Tagi