Marsz trzeźwości dla Niepodległości

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szczawie już tradycyjnie włączyły się w  Kampanię Społeczną „No Promil- No Problem”. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „W stulecie odzyskania Niepodległości 1918-2018”

W dniu 23 listopada uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w Marszu Trzeźwości. Przemaszerowali ulicami swoich miejscowości, aby dać wyraz solidarności z założeniami kampanii. Jej celem jest ograniczenie liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców. W obecności funkcjonariuszy policji skontrolowano trzeźwość kierowców, którzy za bezpromilową jazdę otrzymali od uczniów kampanijne gadżety.

Mamy nadzieję, że aktywna postawa społeczna przyczyni się do promowania trzeźwości wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówią koordynatorzy kampanii. - Dziękujemy za pomoc w organizacji marszu Zofii Kuchni - ambasadorowi kampanii w gminie Kamienica oraz funkcjonariuszom Komendy Policji w Kamienicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi