Wyróżniony podczas Wiślackiej Wigilii

Wychowanek Halnego Kamienica Mariusz Kutwa był jednym z siedmiu sportowców Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, którzy zostali uhonorowani za rok 2018.
W poniedziałek 17 grudnia br. odbyła się Wiślacka Wigilia. Oprócz uroczystych przemówień oraz życzeń, które mogli sobie złożyć pracownicy klubu wraz z osobami wspierającymi Białą Gwiazdę, wręczono kilka wyróżnień. Jedno z nich trafiło w ręce Mariusza Kutwy, zawodnika drużyny U15 (wychowanka MUKS Halny Kamienica).

Mariusz Kutwa od lipca 2017 roku jest zawodnikiem Wisły, gdy zmienił barwy klubowe z MUKS Halny Kamienica. Jest środkowym obrońcą, który regularnie występuje w zespole, który w obecnym sezonie zajmuje 2 miejsce w grupie D Centralnej Ligi Juniorów U15. Na początku sezonu został powołany również na zgrupowanie selekcyjne reprezentacji Polski do lat 15. Niedawno został też wybrany KURO Piłkarzem Października w Akademii, a w grudniu zaczął trenować w drużynie U17, w której zagrał też w sparingu.

– Jest to jedna z najbardziej świadomych osób z drużynie. Ma jasno postawiony cel i dąży do niego każdego dnia, choćby poprzez pracę indywidualną poza treningami. Angażuje się w życie codzienne zespołu, nie ma problemów z nauką – mówi o nim trener Mateusz Stolarski.

Źródło/foto: MUKS Halny Kamienicy

 

 

Tagi