Dyplomowani Mikołaje

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawie przyłączyli się do akcji mikołajkowej „Zostań Dyplomowanym Mikołajem”.

Inicjatywa organizowana  już od kilku lat przez Stowarzyszenie Sursum Corda, skierowana jest do podopiecznych programu „Na Ratunek” oraz  ich rodzin i ma na celu spełnienie marzeń chorych dzieci i ich rodzeństwa. Mikołajem może zostać każdy, wystarczy przeczytać list napisany przez dziecko do św. Mikołaja, wybrać jedno marzenie i zrealizować je. Listy są dostępne na stronie internetowej  http://www.sc.org.pl/mikolaj.  

Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawie była jedną z 10 szkół, które zadeklarowały dostarczenie słodyczy do 100 przygotowywanych  paczek. Przeprowadzeniem akcji na terenie szkoły  zajął się Szkolny Klub Wolontariatu. Przez tydzień zbierano datki przeznaczone na zakup słodyczy. Na prośbę uczniów, pragnących podzielić się łakociami z ciężko chorymi dziećmi, wystawiono  pojemnik, który każdego dnia wypełniał się słodkimi smakołykami. Zaszczytną funkcję Strażników słodkości pełnili uczniowie klasy II. Całość  została przekazana przez wolontariuszy oraz koordynatora SKW organizatorowi akcji, tym samym społeczność szkolna uzyskała tytuł Dyplomowanego Mikołaja, którym może posługiwać się przez najbliższy rok.

- Mamy nadzieję, że tym małym, słodkim akcentem, podopiecznym programu „Na Ratunek”, dodaliśmy sił w walce z chorobą i niepełnosprawnością oraz umocniliśmy wiarę w istnienie świętego Mikołaja - mówi Joanna Opyd.

 

 

Tagi