„Kolędować każdy może”

Ostatni weekend w Szczawie należał do miłośników muzycznej interpretacji pieśni bożonarodzeniowych. Ich wykonawcy to młodzi mieszkańcy południowej Polski. Udziałem w kolędowym festiwalu potwierdzili oni swój talent i przywiązanie do tradycji.

W dniach 12 - 13 stycznia 2019 r. w Szczawie odbył się XXII Powiatowy Dziecięcy Festiwal Kolędowy „Kolędować każdy może”. W pierwszym dniu, w sobotę odbyło się przesłuchanie wszystkich uczestników konkursu, wzięło w nim udział  127 solistów i 27 duetów. Drugi dzień  - niedziela to czas ogłoszenia wyników i rozdania nagród oraz okazja do prezentacji laureatów.
Po koncercie laureatów odbyła się „Festiwalowa loteria fantowa”. Licznie zgromadzona publiczność mogła także obejrzeć występ kapeli CIUPAGA i zespołu PIKO BAND.

WYNIKI FESTIWALU

Komisja konkursowa w składzie: Paweł Miśkowicz - przewodniczący, Joanna Leśniak, Jakub Tokarczyk przyznała w poszczególnych kategoriach następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria przedszkolna (od lat 3 do klasy 0)

Soliści:

  • I miejsce – Joanna Garbacz
  • I miejsce – Rita Zygadło
  • II miejsce – Wiktoria Matuła
  • II miejsce – Jakub Wrona
  • III miejsce – Julita Rucińska
  • III miejsce – Zuzanna Klimczak
  • III miejsce – Kamila Duda
  • III miejsce – Mateusz Twardowski

Wyróżnienie: Adam Pająk, Mateusz Cepielik, Marcel Smoter, Gabriela Chlipała, Julita Sopata, Urszula Chęcińska

Duety:

  • I miejsce – Julia Sopata, Julita Rucińska
  • II miejsce – Szymon Banach, Szymon Wojcieszak

Wyróżnienia: Zuzanna Sobczak, Miłosz Wojcieszak

Kategoria młodsza szkolna (od klasy 1 do klasy 3)

Soliści:

  • I miejsce – Katarzyna Wojtyczka
  • I miejsce – Jakub Hyrc
  • II miejsce – Milena Duda
  • II miejsce – Nadia Tuczyńska
  • II miejsce – Kornel Król
  • II miejsce – Kinga Węglarz
  • III miejsce – Nikola Jeleń
  • III miejsce – Zofia Szlaga
  • III miejsce – Katarzyna Kruczek
  • III miejsce – Maria Kołodziejczyk

Wyróżnienia: Aleksandra Garbacz, Milena Rucińska, Nikodem Zoń, Olga Struś, Piotr Wrona, Wiktoria Kuczaj, Milena Cepielik.

Duety:

  • I miejsce – Oliwia Augustyn, Jakub Hyrc
  • II miejsce – Natalia Botor, Michał Owsianka
  • III miejsce – Julia Banach, Maria Kołodziejczyk

Wyróżnienia:

  • Szymon Faron, Karol Franczyk
  • Jan Rusnak, Jagoda Rusnak
  • Aleksandra Ciapała, Maja Ciurka
  • Laura Kurzawa, Agnieszka Walkosz

Kategoria starsza szkolna (od klasy 4 do klasy 6) – soliści amatorzy i profesjonaliści

Soliści (amatorzy):

  • I miejsce – Małgorzata Żmuda
  • II miejsce – Weronika Polakiewicz
  • II miejsce – Ewelina Boczarska
  • III miejsce – Joanna Rucińska
  • III miejsce – Sabina Rusnak

Wyróżnienie: Emilia Ryś, Natalia Gadowska, Magdalena Dziadoń, Liliana Faltyn, Zuzanna Wrona i Otylia Kwiatkowska.

Soliści (profesjonaliści):

  • I miejsce – Paweł Madzia
  • II miejsce – Jakub Duda
  • II miejsce – Martyna Koszkul
  • II miejsce – Katarzyna Sułkowska
  • III miejsce – Kinga Czyrnek
  • III miejsce – Olga Burda
  • III miejsce – Paulina Jarząbek

Wyróżnienie: Łucja Kowalczyk, Marta Kołodziejczyk i Natalia Gal.

Kategoria starsza szkolna (od klasy 4 do klasy 6) – duety

  • I miejsce – Weronika Więcek, Julia Franczak
  • II miejsce – Liliana Faltyn, Martyna Faltyn
  • II miejsce – Kamila Gaik, Marta Kołodziejczyk
  • III miejsce – Sabina Rusnak, Aleksandra Rusnak
  • III miejsce – Natalia Gadowska, Wiktoria Tomasiak

Wyróżnienie:

  • Emilia Opyd, Martyna Opyd
  • Joanna Rucińska, Anna Rucińska

Kategoria gimnazjalna (klasy 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klasa 3 gimnazjum) – soliści amatorzy i profesjonaliści

Soliści (amatorzy):

  • I miejsce – Julia Wincenciak
  • II miejsce – Patrycja Dudzik
  • II miejsce – Julia Jasińska
  • III miejsce – Julia Nazimek
  • III miejsce – Ania Żółtek
  • III miejsce – Zuzanna Rusnak

Wyróżnienie: Julia Bujak i Monika Błaszczyk.

Soliści (profesjonaliści):

  • I miejsce – Beata Sutor
  • II miejsce – Julia Skowron
  • III miejsce – Wiktoria Żółty

Wyróżnienie: Martyna Wójs i Katarzyna Kiklica.

Kategoria gimnazjalna (klasy 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klasa 3 gimnazjum) – duety

  • I miejsce – Justyna Kucia, Julia Jasińska
  • II miejsce – Julia Ogiela, Magdalena Kapłoniak

Wyróżnienie: Dominika Krzysztof, Weronika Kądziołka.

Dodatkowo została przyznana nagroda dla najmłodszego uczestnika festiwalu -  Wiktorii Matuły (3 lata) - której fundatorem był ks. proboszcz Leon Królczyk.

Poza tym przyznano również nagrodę Grand Prix, którą otrzymała Nina Kotarba. Nagrodę tę ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy.

Nagrody poszczególnym laureatom wręczyli m.in. przedstawiciele władz Powiatu Limanowskiego:  starosta - Mieczysław Uryga,  wicestarosta - Agata Zięba, Przewodnicząca Rady Powiatu - Ewa Filipiak oraz przedstawiciele samorządu Gminy Kamienica: wójt - Władysław Sadowski, przewodniczący Rady Gminy - Hilary Majewski, wiceprzewodnicząca Rady Gminy - Józefa Gorczowska, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Rady Gminy - Stefan Kuchnia.

Realizację festiwalu współfinansowano ze środków Powiatu Limanowskiego i Gminy Kamienica.

Organizatorami festiwalu byli: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Gmina Kamienica, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Oddział Szczawa, Parafia p.w. NSPJ w Szczawie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawie.

Źródło/foto: Starostwo Powiatowe w Limanowej/KSM Szczawa

 

 

 

Tagi