Przejdź do stopki

Lawina tytułów

Treść

Z mistrzowskimi tytułami wrócili druhowie ze Szczawy z Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Bożena Opyd, Renata Rusnarczyk i Tomasz Dawiec zwyciężyli w konkurencjach indywidualnych, również zespół kobiet zajął pierwsze miejsce w konkurencji drużynowej.

Już po raz siódmy strażacy ochotnicy stanęli do rywalizacji podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które rozegrano w dniach 9 i 10 lutego 2019 r. na stoku Polana Sosny w Niedzicy. Znakomicie spisali się w nich reprezentanci OSP ze Szczawy. Indywidualnymi mistrzami kraju w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

• Renata Rusnarczyk (OSP Szczawa) - slalom gigant kobiet (wiek 18 - 40)
  • Bożena Opyd (OSP Szczawa) - slalom gigant kobiet (wiek 41+)
  • Tomasz Dawiec (OSP Szczawa) - slalom gigant mężczyzn (wiek 41+)

W konkurencji drużynowej, w której czteroosobowe zespoły miały za zadanie pokonać trasę slalomu, jadąc z wężem strażackim, mistrzowski tytuł zdobyły druhny ze Szczawy. Ponadto w mikście drugie i trzecie miejsce wywalczyły drużyny OSP ze Szczawy.

Ogółem w zawodach uczestniczyło ponad 350 zawodników reprezentujących 60 jednostek OSP z 11 województw (warmińsko-mazurskie, mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie).

Fot: OSP Szczawa