Aktualności

Czwartek, 11 kwietnia 2019

Halny z wicemistrzostwem województwa

Drugie miejsce w kategorii U-8 chłopców wywalczyła drużyna Halnego Kamienica w wojewódzkim finale XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, a Grzegorz Groń został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

8 i 9 kwietnia 2019 r. na obiektach Com Com Zone w Krakowie odbył się małopolski finał piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W rozgrywkach udział wzięły drużyny Halnego Kamienica w kategorii U-8 i U-10 chłopców.

Drużyna Halnego U-8 w rozgrywkach grupowych pokonała Tarnovię 2:0 i Mineralnych Krynica 4:0 oraz uległa Bronowiance 1:3, zajmując pierwsze miejsce w grupie.  W ćwierćfinale chłopcy wygrali z Fair Play Bochnia 2:1, a w półfinale po remisie 2:2 w rzutach karnych pokonali rówieśników z Chrzanowa 2:1. W finale, gdzie losy zwycięstwa ważyły się do samego końca, zespół  uległ drużynie z Brzeska 3:2, zostając wicemistrzem województwa.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Grzegorz Groń z MUKS Halny Kamienica.

Skład drużyny: Sz. Kopeć, M. Franczyk, W. Franczyk, G. Groń, M. Syktus, W. Czechowski, K. Hybel, Kr. Hybel, A. Lizon.

- W kategorii U-10 chłopców trafiliśmy pechowo do grupy składającej sie z trzech drużyn. Pierwszy mecz mimo ciągłych ataków i wielu niewykorzystanych sytuacji przegrywamy 2:0. W drugim meczu zaczynamy grać dobrze prowadzimy z drużyną Tarnovii 1:0, ale spotkanie się kończy remisem 1:1.  Ostatecznie turniej wojewódzki w tej kategorii wygrywa drużyna Tarnovii - mówi trener Halnego Janusz Piotrowski.