Rywalizowali o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII

Szkoła Podstawowa w Zasadnem i Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamienicy zaprosiły uczniów klas IV-VIII i klas III gimnazjalnych z terenu gminy Kamienica do wzięcia udziału w zmaganiach o tytuł „Mistrza Ortografii” i Pióro Wójta w VI Gminnym Konkursie Ortograficznym. Koordynacją tego przedsięwzięcia zajęły się mgr Magdalena Zygmunt i mgr Urszula Faltyn.

Zgromadzeni w murach Szkoły Podstawowej w Zasadnem uczestnicy zostali uroczyście powitani przez gospodarza szkoły - dyrektor mgr Bożenę Gierczyk oraz wójta dra Władysława Sadowskiego, który przekazał główną nagrodę i życzył powodzenia w ortograficznych zmaganiach.

Następnie uczniowie musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym znajomość zasad ortograficznych oraz dyktandem z lukami. Mimo, iż wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością polskiej ortografii, komisja konkursowa musiała wytypować zwycięzców,  którymi okazali się:

  • Klaudia Jurkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie, która zdobyła tytuł „Mistrza Ortografii” i nagrodę specjalną „Pióro Wójta”;
  • Mateusz Opyd z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Zbludzy, który zdobył II miejsce;
  • Anna Hilgier ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy i Mikołąj Marek ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu, którzy uplasowali się na III miejscu.

Dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników oraz podziękowania dla szkół wręczyła dyrektor mgr Bożena Gierczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi