Aktualności

Poniedziałek, 4 listopada 2019

Dzieci i młodzież z apelem do kierowców

Gmina Kamienica po raz kolejny wzięła udział w Kampanii Społecznej No Promil – No Problem. W ramach przedsięwzięcia uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy uczestniczyli w Marszu Trzeźwości.

Marsze Trzeźwości były przeprowadzone 17 października w Szkole Podstawowej nr 1  w Kamienicy, Szkole Podstawowej nr 2  w Kamienicy i Szkole Podstawowej w Zasadnem oraz 28 października w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2 w Szczawie i Szkole Podstawowej w Zbludzy.
W tym dniach policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców, a uczniowie wręczali balony oraz ulotki przypominające o rozsądnym zachowaniu na drodze.
Cieszy fakt, że prowadzona w tym dniach kontrola trzeźwości nie wykazała ani jednego kierowcy prowadzącego pojazd pod wpływem alkoholu.

Tegoroczną akcję wspomagali Policjanci  z Komendy Popwiatowej Policji w Limanowej i Posterunku Policji w Kamienicy. Patronat nad akcją gminną objął Wójt Gminy Kamienica - Władysław Sadowski. Koordynatorem gminnym kampanii jest Zofia Kuchnia - Pełnomocnik Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.