Przejdź do stopki

Nagrodzeni na Limanowskiej Słazie

Nagrodzeni na Limanowskiej Słazie

Treść

W dniach 28 listopada - 1 grudnia 2019 r. w Limanowej odbył się 45. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza”, podczas którego zaprezentowało się liczne grono wykonawców z Gminy Kamienica.

Łącznie w ramach festiwalu odbyły się 92 prezentacje w kategoriach: Zespół Regionalny, Muzyka Ludowa, Grupa Śpiewacza, Grupa Regionalna, Instrumentalista, Śpiewak, Gawędziarz, oraz Mistrz i Uczeń. 

Wykonawców oceniała pięcioosobowa komisja w składzie:  Bożena Lewandowska (etnomuzykolog), Lidia Czechowska (choreograf), Jadwiga Adamczyk (muzyk, folklorysta), Benedykt Kafel (etnograf), Artur Czesak (językoznawca i dialektolog).

Przedstawiciele naszej gminy zdobyli w poszczególnych kategoriach następujące miejsca:

ZESPOŁY REGIONALNE

Kategoria dorosłych:  III miejsce – Zespół Regionalny GORCE z Kamienicy.

Kategoria dziecięca: II miejsce – Dziecięcy Zespół Regionalny ZASADNIOKI z Zasadnego.

MUZYKI LUDOWE

Kategoria młodzieżowa: I miejsce – Muzyka GORCE z Kamienicy.

INSTRUMENTALIŚCI LUDOWI

Kategoria młodzieżowa: II miejsce – Kacper Dudzik z Kamienicy (fujarka), III miejsce – Kamil Sopata z Zasadnego (heligonka).

Kategoria dziecięca: II miejsce – Tomasz Sopata z Zasadnego (fujarka).

ŚPIEW SOLOWY

Kategoria dorosłych: II miejsce – Maria Zaręba ze Zbludzy.

Kategoria dziecięca: II miejsce – Karolina Augustyn z Zasadnego i Tomasz Szczepaniak z Kamienicy.

GAWĘDZIARZE

Kategoria dziecięca: III miejsce – Izabela Gierczyk z Zasadnego.

MISTRZ I UCZEŃ

II miejsce – Elżbieta Citak i Łucja Szczepaniak z Kamienicy (śpiew).

Ponadto poza konkursem na zaproszenie organizatorów podczas uroczystego podsumowania festiwalu na scenie wystąpiła Grupa Śpiewacza GORCE z Kamienicy.

 Tegoroczna 45 Limanowska Słaza była jak zawsze znaczącym wydarzeniem w życiu kulturalnym powiatu limanowskiego. Wzrastająca z roku na rok liczba uczestników najlepiej świadczy o wartości i znaczeniu festiwalu dla lokalnych środowisk. Formuła konkursowa służy ochronie dziedzictwa i jego utrwaleniu oraz zachowaniu tożsamości. Pragniemy podkreślić nieustającą życzliwość, zainteresowanie oraz wsparcie finansowe władz samorządowych, co pozwala na rozwój festiwalu. Wysoki poziom prezentacji konkursowych jest efektem wieloletnich działań o charakterze edukacyjno-szkoleniowym, które – mamy nadzieję – będą kontynuowane w latach następnych... – informuje komisja. 

Fot.: GOK Kamienica

Źródło/foto: RDN

 

 

 

Menu
Informacje
2018573