By tradycji stało się zadość…

Tegoroczne dożynki w gminie Kamienica miały charakter parafialny. Ze względu na stan pandemii gminne uroczystości zostały odwołane. Jednak, jak w minionych latach, tak i w tym roku, mieszkańcy Zalesia zadbali o zachowanie lokalnej tradycji dożynkowej, przygotowując uroczystą oprawę tego dorocznego wydarzenia w Parafii.

30 sierpnia 2020 r. w Parafii Zalesie odbyła się dożynkowa uroczysta Msza św.. Tegoroczny wieniec dożynkowy prezentowali mieszkańcy os. Baziaki, Migacze i Brzegi. Przed rozpoczęciem Mszy św. i wniesieniem ograbka do kościoła, zgromadzeni na uroczystości odśpiewali przygotowane pieśni oraz corocznym zwyczajem wręczyli swoim duchownym dary z tegorocznych plonów.

W tym roku Mszę św. koncelebrowali ks. prob. Ryszard Kochanowicz, ks. Arkadiusz Kabaj, a kazanie wygłosił ks. dr Piotr Cebula. W uroczystościach uczestniczyli także przedstawiciele samorządu gminy Kamienica na czele z wójtem dr Władysławem Sadowskim, sołtysem miejscowości Zalesie – Zbigniewem Wierzyckim oraz radnymi: Przewodniczącym Rady Gminy Kamienica – Hilarym Majewskim, Piotrem Mikołajczykiem i Stanisławem Majdą.

Wszyscy uczestnicy dożynek w parafii Zalesie wyrazili nadzieję na to, że w przyszłym roku będzie możliwy powrót do utrwalonego w tradycji formatu gminnych dożynek, które w każdym roku cieszyły się dużą popularnością mieszkańców jak i przyjezdnych.

 

 

 

Tagi