Aktualności

Piątek, 11 września 2020

Powiat Limanowski wychodzi z czerwonej strefy

Ministerstwo Zdrowia podało aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem, objętych dodatkowymi obostrzeniami. Do powiatów w żółtej strefie powrócił powiat limanowski.

W Małopolsce w tej strefie będzie także powiat tatrzański. Powiaty nowotarski i myślenicki zostały wykazane jako zagrożone wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń.

W „żółtych powiatach" w przestrzeni publicznej nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic. Należy natomiast zachowywać 1,5 metrowy dystans społeczny. Przy organizacji wesel i innych imprez rodzinnych obowiązuje limit do 100 osób. W restauracjach i punktach gastronomicznych jest obowiązek zakrywania ust i nosa oraz limit gości - 1 osoba na 4 m2. W kościołach nadal jest obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny. Pozostałe obostrzenia: kina, inne wydarzenia kulturalne: 25 proc. zajętych miejsc; targi, konferencje, kongresy, wystawy: 1 osoba na 4 m2, obowiązek zakrywania ust i nosa; parki rozrywki, wesołe miasteczka: 1 osoba na 5 m2; siłownie, kluby i centra fitness: 1 osoba na 7 m2.; wydarzenia sportowe: 25 proc. widowni, obowiązek zakrywania ust i nosa.