Komionickie śpiywki, komionickie gronie

W niedzielę, 30 kwietnia odbył się III Gminny Przegląd Pieśni Regionalnej „Komionickie śpiywki, komionickie gronie", zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy.

W przeglądzie wzięło udział ponad 50 wykonawców, których oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Jadwiga Adamczyk - regionalista, muzyk z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Monika Kurzeja - specjalista ds. badań terenowych i dokumentowania niematerialnego dziedzictwa kultury w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu oraz dr Artur Czesak - językoznawca, dialektolog z Krakowa.

Laureatami przeglądu w poszczególnych kategoriach zostali:

KATEGORIA I (dzieci od 7 - 13 lat)

ŚPIEWAK LUDOWY

Nagroda główna:

  • Karolina Augustyn z Zespołu Regionalnego „Zasadnioki” w Zasadnem

I miejsce:

  • Wiktoria Owsianka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamienicy

II miejsce:

  • Patrycja Wilk - Świetlica Środowiskowa w Zbludzy
  • Sabina Rusnak - Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawie

III miejsce: 

  • Anna Kulig - Zespół Regionalny „Gronicki” w Kamienicy
  • Łucja Wojtas - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamienicy

INSTRUMENTALISTA LUDOWY

I miejsce:

  • Hubert Citak - Zespół Regionalny „Młode Gorce” w Kamienicy

II miejsce:

  • Anna Więcławek - Ognisko Muzyczne w Kamienicy

III miejsce:

  • Łucja Wojtas - Ognisko Muzyczne w Kamienicy
  • Nikola Kandefer - Ognisko Muzyczne w Kamienicy

GRUPA ŚPIEWACZA

I miejsce:

  • Chłopięca Grupa Śpiewacza - SP nr 2 w Kamienicy

II miejsce: 

  • Chłopięca Grupa Śpiewacza - Świetlica Środowiskowa w Zalesiu
  • Dziewczęca Grupa Śpiewacza - Świetlica Środowiskowa w Szczawie

III miejsce:

  • Dziewczęca Grupa Śpiewacza - SP nr 2 w Kamienicy
  • Dziewczęca Grupa Śpiewacza - Zespół Regionalny „Gronicki” w Kamienicy

KATEGORIA II (młodzież od 14 - 17 lat)

ŚPIEWAK LUDOWY

I miejsce:

  • Mateusz Szczepaniak z Zespołu Regionalnego „Młode Gorce” w Kamienicy

GRUPA ŚPIEWACZA

I miejsce:

  • Chłopięca Grupa Śpiewacza - Zespół Regionalny „Zasadnioki” w Zasadnem

MUZYKA

I miejsce:

  • Muzyka Zespołu Regionalnego „Zasadnioki” w Zasadnem
  • Muzyka „Smycki” z Kamienicy

Nagrody i dyplomy laureatom wręczyli: Mieczysław Marek - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kamienicy oraz Mieczysław Majchrzak – wiceprezes Związku Podhalan Oddział w Kamienicy.

 

 

 

Tagi