Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

7 maja br.  w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamienicy zabrzmiały angielskie głosy. Wszystko za sprawą młodych artystek z gminy Kamienica, które zgromadziły się na I Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.

Każda ze szkół przeprowadziła eliminacje i na konkurs przyjechały najlepsze wokalistki, które zaprezentowały wybrane przez siebie utwory obcojęzyczne. Poziom konkursu był bardzo wysoki, młode artystki wykazały się nie tylko pięknymi głosami, ale również świetnymi umiejętnościami językowymi.

W jury oceniającym uczestniczki zasiadały: Elżbieta Citak (pracownik GOK), Justyna Banach (nauczyciel) oraz Kinga Faron (specjalista od języka angielskiego).

Nagrodą główną w konkursie był roczny kurs języka angielskiego, ufundowany przez Ośrodek Języka Angielskiego „JAFEK”, który jeden ze swoich oddziałów prowadzi w Łącku.  Po obradach i podliczeniu głosów, jury  I nagrodę postanowiło przyznać Łucji Wojtas, która znakomicie zaprezentowała bardzo znany utwór Yesterday, The Beatles.

Wyniki festiwalu:

  • I miejsce - Łucja Wojtas (SP nr 2 w Kamienicy).
  • II m. - Martyna Wąchała (SP nr 1 w Szczawie).
  • III m. - Zofia Opyd (SP nr 1 w Kamienicy) i Joanna Rucińska (SP nr 1 w Szczawie).

Organizatorem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamienicy (nauczyciele języka angielskiego - Anna Beniowska i Halina Syjud).

 

 

Tagi