Czytanie Narodowe w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawie

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie.

Tegoroczna edycja „Narodowego Czytania” w powiecie limanowskim będzie miała wyjątkowy przebieg. Rozpocznie się już w piątek w Mszanie Dolnej w Folwarku Stara Winiarnia. W sobotę zapraszamy natomiast do  Pijalni Wód Mineralnych w Szczawie. Organizatorami przedsięwzięcia są: Powiat Limanowski, Gmina Kamienica, Miasto Mszana Dolna, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej, Miejska Biblioteka Mszana Dolna oraz GOK Kamienica.

Honorowy Patronat objęli: Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Wójt Gminy Kamienica - Władysław Sadowski, Burmistrz Miasta Mszana Dolna – Anna Pękała.

Dwudniowy program zapowiada się bardzo ciekawie.

W piątek Organizatorzy zapraszają na godz. 14.00, gdzie zainaugurujemy obchody „Narodowego Czytania” występem muzyczno – wokalnym Michała Majerana i Jakuba Sporka. Następnie główny punkt programu – czytanie nowel polskich rozpocznie się o godz. 14.30. W programie także wysęp wokalny Joanny Ligas oraz spotkanie autorskie z Marianem Sopatą, autorem książek i esejów o Beskidzie Wyspowym.

Sobotnie czytanie rozpoczniemy o godz. 14.00. Wcześniej wszyscy chętni będą mieli możliwość uczestniczyć w wycieczce – queście  w Kamienicy: „Kamienickie ślady przeszłości", celem lepszego poznania gminy i jej promocji, odkrycia swoistych skarbów kamienickiej gminy. Uczestnicy przejdą spacerem poznając zabytki, atrakcje i walory – jednym słowem to, co najpiękniejsze i warte zobaczenia. Główne uroczystości rozpoczną się w Szczawie w Pijalni Wód. Dodatkowo program wzbogaci krótka projekcja etiud regionalnych autorstwa Marka Dudka, występ  Kapeli "Gorce" z Kamienicy oraz Żeńskiej Grupy Śpiewacza "Gorce" z Kamienicy. Uczestnicy przed centralną uroczystoscia będą mogli spróbować regionalnych dań przygotowanych przez panie z KGW Szczawa.

Dla wszystkich chętnych do udziału w „Narodowym Czytaniu” w Szczawie będzie zorganizowany autobus w Limanowej. Zapisywać można się w MBP w Limanowej osobiście lub pod nr tel. 18 3372140 wew.106. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wyjazd zaplanowany jest na godz. 12.00 spod LDK.

Spotkajmy się na „Narodowym Czytaniu”!

 

 

 

 

 

Tagi