Z nagrodą dla najbardziej wyróżniającego się zawodnika

Wychowanek MUKS Halny Kamienica Mariusz Kutwa, grający od dwóch sezonów w Wiśle Kraków, otrzymał nagrodę dla najbardziej wyróżniającego się młodzieżowego zawodnika Wisły.
W sobotę 31 sierpnia, tuż przed meczem z Zagłębiem Lubin, Mariusz Kutwa otrzymał wyróżnienie KURO Piłkarza Sezonu 2018/19 - nagrodę dla najbardziej wyróżniającego się młodzieżowego zawodnika Wisły.
Ta nagroda jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, ale i motywacją do dalszej pracy – mówi 15-letni obrońca, który przed Wisłą reprezentował tylko jeden klub, w którym zaczynał: MUKS Halny Kamienica. – Na boisko po raz pierwszy wyciągnął mnie tata, kiedy miałem 6 lat, a moją pierwszą boiskową pozycją była pozycja bramkarza – wspomina Mariusz.
Młody obrońca szeregi Wisły zasilił przed sezonem 2017/2018 i od razu stał się jednym z liderów drużyny prowadzonej wówczas przez trenera Tomasza Tchórza.
Przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 został powołany na konsultacje kadry prowadzonej przez Bartłomieja Zalewskiego. Czyniący regularne postępy defensor został również wybrany najlepszym zawodnikiem, tym razem października ubiegłego roku, otrzymując statuetkę KURO Piłkarza Miesiąca, a także został wyróżniony na tradycyjnej wiślackiej Wigilii. Wiosnę spędził w drużynie U17, gdzie rywalizował z dwa lata starszymi zawodnikami i trzeba było go zaliczyć do podstawowych zawodników trenera Marcina Pluty.
W maju tego roku Mariusz Kutwa podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt, związując się z Białą Gwiazdą dwuletnią umową.

Źródło/foto: www.akademiawisly.pl

 

 

 

Tagi