Halny na turnieju „Ekstra Talent”

27 września 2019 r. w Radziszowie odbył się turniej w ramach programu „Ekstra Talent”, w którym na zaproszenie Wisły Kraków uczestniczył zespół MUKS Halny Kamienica z rocznika 2008.

„Ekstra Talent” to program, który łączy w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci do dwunastego roku życia oraz testy sprawnościowe. W turniejach, jakie odbywają się w 16 miastach Ekstraklasy, biorą udział młodzi piłkarze z drużyn zaproszonych przez kluby.

Rywalizacja w Radziszowie odbywała się na 4 boiskach z udziałem zespołów złożonych z 12 zawodników.
W fazie grupowej Halny wygrał z Radziszowem 3:1 i Czarnym Dunajcem 1:0 oraz zremisował z Wisłą Kraków 1:1. W ćwierćfinale po zaciętym meczu drużyna uległa Unii Tarnów 2:1, zajmując ostatecznie V miejsce w turnieju
W przerwach między fazami turnieju, odbyły się testy sprawnościowe pod okiem wolontariuszy z AWF Warszawa. Dzieci mogły sprawdzić się w 3 próbach: zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 x 5 metrów oraz w biegu wytrzymałościowym, wahadłowych na 20 metrów. Zawodnicy Halnego we wszystkich próbach byli w czołowej grupie.
Wyniki testów odbywających się według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, zostały zapisane w Narodowej Bazie Talentów, prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

 

 

 

 

Tagi