Gorce z nagrodą Marszałka

Zespół Regionalny GORCE z Kamienicy otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Dyplom Honorowy przyznany w uznaniu wybitnych dokonań artystycznych podczas 36. Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej, który odbył się w Tarnogrodzie. Zespół zaprezentował widowisko „Tarcie lnu”.

W dniach 25 - 27 października w Tarnogrodzie odbył się 36. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej, w którym wzięły udział wiejskie zespoły teatralne z całej Polski. W ich wykonaniu, na scenie, można było zobaczyć obrzędy nawiązujące do tradycji ludowych poszczególnych regionów Polski.

Po trzydniowych zmaganiach 11 zespołów teatralnych i obrzędowych jury dokonało podsumowania przeglądu, wręczenia nagród i pamiątek dla występujących zespołów. GORCE otrzymały nagrodę Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Dyplom Honorowy przyznany w uznaniu za wybitne dokonania artystyczne.

W trakcie pobytu w Tarnogrodzie zespół zwiedził Zamość i Pałac Zamojskich w Łabuniach. Przygotował także oprawę po góralsku niedzielnej Mszy św., odprawionej w tarnogrodzkim kościele. Po Mszy św. zespół na placu przed świątynią zaprezentował kilka góralskich tańców; występ wzbudził wielkie zainteresowanie mieszkańców (galerię zdjęć z Mszy św. można zobaczyć na stronie: http://parafiatarnogrod.pl).

 

 

 

Tagi