Gminne obchody Święta Niepodległości

Gminna uroczystość Święta Niepodległości w Kamienicy odbyła się z udziałem licznie zgromadzonej społeczności lokalnej, delegacji jednostek organizacyjnych i Pocztów Sztandarowych.

W poniedziałek 11 listopada w Kamienicy odbyły się gminne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem pocztów sztandarowych, delegacji, lokalnych władz, zaproszonych gości oraz mieszkańców spod remizy OSP do kamienickiego kościoła, gdzie w krótkim programie artystycznym wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy i młodzież pod kierunkiem ks. Artura Bieniasza.
Następnie odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny, celebrowana przez ks. proboszcza Jana Betleja, ks. prałata Kazimierza Pacha i ks. Lesława Wąchałę, który jednocześnie wygłosił kazanie o wymowie patriotycznej.
Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Grunwaldzki i obelisk z legionowym orłem, gdzie miało miejsce symboliczne oddanie hołdu bohaterom walki o wolną Polskę. Tę część prowadził dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mieczysław Marek. Złożyły się na nią: modlitwa za Ojczyznę; przemówienia okolicznościowe wójta gminy Władysława Sadowskiego, posła na sejm RP – Wiesława Janczyka i wicestarosty powiatu limanowskiego – Agaty Zięby; złożenie wiązanek kwiatów przez delegacje jednostek organizacyjnych z terenu gminy Kamienica oraz wspólne odśpiewanie Roty.
Ostatni punkt uroczystych obchodów Dnia Niepodległości miał miejsce w sali Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbył się koncert w wykonaniu Orkiestry im. św. Floriana ze Szczawy oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

 

 

 

Tagi