Festiwal „Kolędować każdy może” - po raz dwudziesty trzeci

W dniach 18 - 19 stycznia 2020 r. w Szczawie odbył się XXIII Powiatowy Dziecięcy Festiwal Kolędowy „Kolędować każdy może”.

W pierwszym dniu, w sobotę odbyło się przesłuchanie wszystkich uczestników konkursu, wzięło w nim udział 125 solistów i 27 duetów. Drugi dzień  niedziela to czas ogłoszenia wyników i rozdania nagród oraz okazja do prezentacji laureatów.
Po koncercie laureatów odbyła się „Festiwalowa loteria fantowa”. Licznie zgromadzona publiczność mogła także obejrzeć występ zespołu „Mali Słopniczanie”.

WYNIKI FESTIWALU

Komisja konkursowa w składzie: Paweł Miśkowicz – przewodniczący, Krzysztof Szewczyk, Wincenty Curzydło przyznała w poszczególnych kategoriach następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria przedszkolna (od lat 3 do klasy 0)

Soliści:

  • I miejsce – Joanna Garbacz
  • II miejsce – Marlena Faltyn
  • II miejsce – Alicja Kucharczyk
  • III miejsce – Justyna Raczek
  • III miejsce – Kamila Duda

Wyróżnienie: Rita Zygadło, Filip Krzak, Urszula Chęcińska, Joanna Zasadnia, Alicja Mrózek, Mateusz Cepielik

Duety:

  • I miejsce – Józefa Matusiewicz, Alicja Gorczowska
  • III miejsce – Wiktoria Matuła, Marlena Faltyn
  • III miejsce – Zofia Lizoń, Rita Zygadło

Kategoria młodsza szkolna (od klasy 1 do klasy 3)

Soliści:

  • I miejsce – Julia Kwak
  • II miejsce – Antoni Kuros
  • II miejsce – Gabriela Ryż
  • III miejsce – Katarzyna Potok
  • III miejsce – Zuzanna Opyd

Wyróżnienie: Dominika Pobocha, Kinga Węglarz, Jakub Rusnak, Milena Rucińska, Julia Papież, Julita Rucińska, Olga Struś, Aleksandra Wierzycka.

Duety:

  • I miejsce – Hanna Kurzawa, Izabela Tomasiak
  • II miejsce – Jan Rusnak, Dawid Babik
  • III miejsce –Adam Pająk, Nikodem Zoń

Wyróżnienie:

  • Julita Rucińska, Milena Rucińska
  • Patrycja Szczepaniak, Anna Walkowska
  • Mateusz Twardowski, Kacper Twardowski

Kategoria starsza szkolna (od klasy 4 do klasy 6) – soliści amatorzy i profesjonaliści

Soliści (amatorzy):

  • I miejsce – Jakub Hyrc
  • II miejsce – Franciszek Nowak
  • II miejsce – Krzysztof Orzechowski
  • III miejsce – Gabriela Sroka
  • III miejsce – Anna Galica

Wyróżnienie: Małgorzata Żmuda, Weronika Więcek, Liliana Faltyn, Martyna Faltyn, Sabina Rusnak, Paulina Jarząbek.

Soliści (profesjonaliści):

  • I miejsce – Edyta Limanówka
  • II miejsce – Paweł Madzia
  • III miejsce – Martyna Koszkul

Wyróżnienie: Miłosz Koszut, Natalia Gal, Zofia Opyd, Natalia Mikulec, Ewa Sadecka.

Kategoria starsza szkolna (od klasy 4 do klasy 6) – duety

  • I miejsce – Oliwia Augustyn, Jakub Hyrc
  • II miejsce – Liliana Faltyn, Martyna Faltyn
  • III miejsce – Weronika Więcek, Marta Kołodziejczyk

Wyróżnienie:

  • Oliwia Żółtek, Sylwia Hudoba
  • Anna Bolsęga, Sabina Rusnak

Kategoria najstarsza szkolna (klasy 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klasa 1 szkoły ponadpodstawowej) – soliści amatorzy i profesjonaliści

Soliści (amatorzy):

  • I miejsce – Kinga Iwan
  • II miejsce – Emilia Ryś
  • II miejsce – Zuzanna Rusnak
  • III miejsce – Zuzanna Wrona

Wyróżnienie: Aleksandra Opyd.

Soliści (profesjonaliści):

  • I miejsce – Oliwia Dutka
  • II miejsce – Beata Sutor
  • III miejsce – Monika Błaszczyk
  • III miejsce – Joanna Rucińska

Wyróżnienie: Bartłomiej Trzeszczoń, Dominika Stabrawa.

Kategoria najstarsza szkolna (klasy 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klasa 1 szkoły ponadpodstawowej) – duety

  • I miejsce – Anna Gromala, Justyna Kucia
  • II miejsce – Martyna Łacek, Klaudia Hreśka
  • III miejsce – Joanna Potaczek, Patrycja Dudzik

Fundatorami nagród byli:

  • w kategorii 1 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Oddział Szczawa oraz Parafia pw. NSPJ w Szczawie,
  • kategorii 2 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Oddział Szczawa oraz Parafię pw. NSPJ w Szczawie,
  • w kategorii 3 – Starostwo Powiatowe w Limanowej, Gmina Kamienica oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Oddział Szczawa,
  • w kategorii 4 – Starostwo Powiatowe w Limanowej, Gmina Kamienica oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Oddział Szczawa.

Koszty nagłośnienia pokrył Urząd Gminy w Kamienicy.

Dodatkowo została przyznana nagroda dla najmłodszego uczestnika festiwalu –  Zofii Lizoń (3,5 lata) – której fundatorem był ks. proboszcz Leon Królczyk.

Poza tym przyznano również nagrodę Grand Prix, którą otrzymała Gabriela Król. Nagrodę tę ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy.

W tym roku Zarząd KSM – Oddział Szczawa zdecydował się przyznać także „Nagrodę specjalną”, którą otrzymała Joanna Rucińska.

Głównymi organizatorami festiwalu byli: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Gmina Kamienica, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Oddział Szczawa, Parafia p.w. NSPJ w Szczawie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawie.  Honorowy patronat nad festiwalem objął Mieczysław Uryga – Starosta Powiatu Limanowskiego, natomiast patronat medialny nad wydarzeniem objęła Interaktywna Telewizja Internetowa TV28.

Źródło/foto: KSM - Oddział Szczawa

 

 

Tagi