UKS „Wierchy” Zalesie – zanim przyszło „on-line”

UKS „Wierchy” Zalesie podsumował sezon zimowy.

Z nartorolek na narty – taką drogą ćwiczeń  prowadzili swoich zawodników trenerzy Klubu „Wierchy”. Mają tego satysfakcjonujące wszystkich efekty. Rozpoczęte w listopadzie treningi przyniosły owoce w postaci wysokich lokat w organizowanych na różnym szczeblu zawodach. Już pierwszy start – udział w zawodach o Puchar Chochołowskich Term (4 stycznia 2020 r.), a następnie  w Mistrzostwach Polski Amatorów w Narciarstwie Biegowym okazał się zwycięskim dla  wielu klubowiczów. Były miejsca na podium. Potem m.in. w pierwszej dziesiątce uplasowała się grupa „Wierchów” podczas zawodów ligowych organizowanych w ramach Małopolskiej Szkolnej Ligii SZS (8 stycznia 2020 r.). Udział w Finałach Małopolskich IMS i ID w Biegach Narciarskich oraz III edycja Ligi ON Białka Tatrzańska pozwoliły na nowe doświadczenie i kolejne dobre miejsca. Zawodnicy biegali też u siebie na trasach Mogielicy podczas rozegranych 8 lutego 2020 r. pierwszych zawodach o Puchar Proboszcza Zalesia. Ostatecznie 11 zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych (Jakub Florek, Konrad Karabin, Magdalena Wierzycka, Arkadiusz Opyd, Michał Wierzycki, Jolanta Wierzycka, Oskar Wierzycki, Piotr Wierzycki, Dawid Opoka, Szymon Faron, Paweł Wierzycki) zakwalifikowało się do Ogólnopolskich IMS i ID w Biegach Narciarskich, które miały się odbyć  13-16 marca 2020 r. w Zakopanem.

Trenerzy UKS „Wierchy” Zalesie podkreślają, że ich wysiłek nie byłby tak efektywny, gdyby nie wsparcie ze strony osób i instytucji wspomagających klub w jego działaniach.

Zarząd klubu intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu. Planuje zorganizować kilka większych imprez sportowych. W chwili obecnej ma już zgłoszony klub do MOZN w Krakowie. Jest w trakcie zgłaszania klubu do Polskiego Związku Narciarskiego, by móc startować w zawodach tej rangi.

Szczegóły na facebooku UKS „Wierchy” Zalesie.

 

 

 

Tagi