Samorządowcy złożyli hołd św. Janowi Pawłowi II

Jest takie miejsce w Gorczańskim Parku Narodowym, na styku dwóch gmin: Mszana Dolna i Kamienica, otoczone zielenią i ciszą przerywaną jedynie trelami ptactwa leśnego i szumem pobliskiego potoku. Ten urokliwy zakątek Gorców wybrał w sierpniu 1976 r. ówczesny metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła. Tam właśnie przez ok. 2 tygodnie przebywał incognito, przygotowując się na pracę Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Stanach Zjednoczonych. Od roku 1978, kiedy kardynał Karol Wojtyła został wybrany Papieżem, miejsce to nazwano „Papieżówką”. Kiedyś skromny szałas drwali, dzisiaj miejsce szczególnej pamięci o Świętym Janie Pawle II.

To właśnie w tym szczególnym miejscu, w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, wiązankami kwiatów i chwilą cichej modlitwy, hołd Świętemu oddali gminni i powiatowi samorządowcy, przedstawiciele społeczności lubomierskich szkół oraz harcerze z Hufca Gorczańskiego ZHP (którzy podjęli również w tym miejscu honorową wartę).

W imieniu swoich społeczności wyraz pamięci i szacunku dla „największego z rodu Polaków” – jak nazwał Ojca Świętego ks. Jan Zając – dali: uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych z Lubomierza wraz z dyrektorkami: Jadwigą Baran – Stożek i Marią Bożek; Władysław Sadowski – wójt gminy Kamienica wraz z sekretarzem Jarosławem Augustyniakiem oraz Hilarym Mateuszem Majewskim – przewodniczącym Rady Gminy; Grzegorz Wójcik, radny powiatu limanowskiego; harcerze z Hufca Gorczańskiego ZHP w Mszanie Dolnej wraz z drużynowym, Jackiem Pieronem; Bolesław Żaba – wójt gminy Mszana Dolna (inicjator wydarzenia) wraz z zastępcą, Katarzyną Szybiak oraz Jan Chorągwicki, przewodniczący Rady Gminy i Jan Wojciarczyk, radny z Lubomierza.

Szczególnym momentem łączności ze świętym Janem Pawłem II były słowa „Barki”, ulubionej pieśni polskiego Papieża, które uczestnicy tego spotkania wspólnie odśpiewali przy „Papieżówce”.

Źródło/foto: UG Mszana Dolna

 

 

 

 

 

 

Tagi