Weź udział w konkursie

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizuje kolejną, czyli IX edycję Konkursu im. Zosi Smreczyńskiej, w tym roku w nieco innej odsłonie – w formie online. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Listy do taty”.

Zosia Smreczyńska, która wcześnie została sierotą, wychowywana przez ciotkę w Zakopanem, z ojcem Władysławem Orkanem widywała się rzadko, za to prowadziła z nim bogatą korespondencję. W 1921 r. tak pisała z Zakopanego: „Niech tatuś przyjedzie, mnie tak tęskno za Wami, za Porębą”.
-  Zachęcamy, by podjąć literackie wyzwanie i napisać list do taty. Tato, tatuś, ojczulek – to słowo niesie wiele skrywanych emocji i uczuć. Może go już z nami nie ma, może za nim tęsknimy, może przebywa za granicą, a być może w liście łatwiej będzie napisać to, co trudno wyrazić słowami… Inspiracji poszukajmy w sobie i wokół siebie, wystarczy tylko chwila i kartka papieru – zachęcają organizatorzy konkursu. - W czasie, gdy coraz bardziej odchodzimy od słowa pisanego i skupiamy się na zwięzłych przekazach sloganowych, zachęcamy wszystkich do podjęcia tegorocznego wyzwania literackiego i spróbowania swych sił w tegorocznej edycji.
Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy powiatu limanowskiego, których prace będą oceniane w trzech kategoriach: uczniowie klas V - VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz dorośli.
Prace wraz z wymaganymi załącznikami w formie skanu należy nadsyłać do końca października na adres mailowy: literacki@mbp.limanowa.pl. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy zamieszczone są na stronie internetowej biblioteki miejskiej: 
http://www.mbp.limanowa.pl/
Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 18 3372140 wew. 109 lub mailowo: literacki@mbp.limanowa.pl
Organizatorami konkursu są: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Miasta Limanowa oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez starostę Mieczysława Urygę oraz burmistrza Władysława Biedę. 

 

 

 

 

 

Tagi