Powiat limanowski objęty żółtą strefą!

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o objęciu powiatu limanowskiego żółtą strefą. Ma to związek z stale rosnącymi przypadkami zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wśród mieszkańców. Obecnie 18 powiatów w całej Polsce będzie podlegało restrykcjom związanym z pandemią koronawirusa.

Od piątku 14 sierpnia powiat limanowski znajduje się w strefie żółtej powiatów zagrożonych epidemią. Wzrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w przeliczeniu na liczbę mieszkańców powiatu w okresie 14 ostatnich dni spowodował zakwalifikowanie powiatu do terenu, na którym obowiązują dodatkowe obostrzenia i zakazy określone dla strefy żółtej.

Obecnie strefa żółta obejmie powiaty i miasta na prawach powiatu: pszczyński, cieszyński, wieruszowski, Żory,   raciborski, limanowski, nowotarski, grajewski oraz Biała Podlaska.

Wprowadzona „żółta strefa” oznacza, że w przestrzeni publicznej nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic. Należy natomiast zachowywać 1,5 metrowy dystans społeczny. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się do 100 osób. W restauracjach i gastronomii należy zakrywać usta i nos, jest też limit - maksymalnie 1 osoba na 4 m2. W kinach także jest limit - 25 procent zajętych miejsc. W strefie żółtej przy organizacji targów i kongresów obowiązuje m.in. limit - 1 osoba na 4 m2. W parkach rozrywki i wesołych miasteczkach może przebywać 1 osoba na 10 m2. Limity w siłowniach i centrach fitness to 1 osoba na 7 m2. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się przy 25 % widowni.

Z kolei w strefie czerwonej, gdzie obostrzenia są jeszcze bardziej rygorystyczne, w tym obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, znajdują się powiaty: nowosądecki, Nowy Sącz, rybnicki, wodzisławski, Rudę Śląską, ostrzeszowski, wieluński, Rybnik oraz Jastrzębie Zdrój.

REGIONALNE OBOSTRZENIA ZWIĄZANE ZE WZROSTEM ZAKAŻEŃ DLA WYBRANYCH POWIATÓW – PLIK PDF

 

 

Tagi