Powiat limanowski w czerwonej strefie!

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami w związku z pandemią koronawirusa. Od soboty 5 września powiat limanowski będzie znajdował się w tzw. „strefie czerwonej” – o najostrzejszych rygorach.

Wzrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w przeliczeniu na liczbę mieszkańców powiatu w okresie 14 ostatnich dni spowodował zakwalifikowanie powiatu limanowskiego do terenu, na którym obowiązują dodatkowe obostrzenia i zakazy określone dla strefy czerwonej.

Czerwona strefa to obszar, na którym obowiązują liczne obostrzenia. Obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nie można m.in. organizować kongresów i targów. Liczba osób biorących udział w uroczystościach rodzinnych, w tym w weselach, została ograniczona do 50 (limit ten nie obejmuje obsługi). W kościołach i innych obiektach kultu religijnego dopuszczalne jest obłożenie budynku w 50 procentach, a na zewnątrz limit wynosi 150 osób. Z kolei w kinie zajętych może być jedynie 25 procent wszystkich miejsc. W restauracjach obowiązuje limit osób: jedna na 4 metry kwadratowe. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez publiczności.

W Małopolsce do strefy czerwonej zaliczono powiat limanowski i miasto Nowy Sącz. W strefie żółtej nadal pozostanie powiat nowosądecki. Na ostrzegawczej liście (niebieskiej) resort wyznaczył powiat nowotarski i tatrzański.

Szczegółowe obostrzenia dla powiatów znajdujących się w strefie czerwonej i żółtej na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

 

 

 

 

 

Tagi