Ponownie na szlaku wspólnej aktywności

Seniorzy ze Stowarzyszenia Gminy Kamienica, po przerwie związanej z pandemią COVID-19 w naszym kraju, wznowili swój rajd przez Polskę.

By uczcić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II…

10 września seniorzy odwiedzili urokliwy zakątek Gorców „Papieżówkę” (w sierpniu 1976 w tym miejscu przez dwa tygodnie, w szałasie, mieszkał ówczesny metropolita krakowski Karol Wojtyła). Złożyli  wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod obeliskiem z pamiątkową tablicą, na której zacytowano słowa, które Karol Wojtyła już jako papież Jan Paweł II wygłosił w czasie jednej z pielgrzymek do Polski: „Pilnujcie mi tych szlaków". Następnie śpiewem ulubionych pieśni papieża Jana Pawła II  Seniorzy uczcili 100. rocznicę urodzin  Wielkiego Polaka.
Współorganizatorem spotkania był leśniczy Gorczańskiego Parku Narodowego Mieczysław Gomółka, który jednocześnie przybliżył Seniorom historię związaną z pobytem kardynała Karola Wojtyły w Gorcach.

W kontemplacji z przyrodą i jej Stwórcą

15 września to dzień wycieczki autokarowej do Krynicy Zdroju i wyjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką, której trasa przebiega wzdłuż stoku góry, położonego w otoczeniu niepowtarzalnych krajobrazów i soczystej beskidzkiej przyrody. Seniorzy podziwiali również panoramę okolic z wieży widokowej, wznoszącej się w koronach drzew, powstałej na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.). Zwiedzili też Muszyńskie Ogrody Biblijne, które są miejscem szczególnego spotkania Boga z człowiekiem i człowieka z Bogiem w Jego Słowie, obrazach biblijnych i biblijnej roślinności.

Na górskiej ścieżce i wodnym  szlaku

22 września seniorzy udali się na zwiedzanie Pienin. Przeszli wybrane trasy na pienińskim szlaku (Palenica, Jaworki). Jedną z zaplanowanych atrakcji tego wyjazdu był również spływ przełomem Dunajca.

Wyjazdy dofinansowano w ramach zadania „Aktywizacja Seniorów w Gminie Kamienica” z dotacji  celowych na realizację zadań publicznych Gminy z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym w 2020 roku.

 

 

 

Tagi