Rekolekcje góralskie online

Związek Podhalan w Polsce informuje, że  w dniach 20-22 listopada w Łopusznej odbędą się XII Rekolekcje Góralskie. Koordynatorem i gospodarzem tegorocznych rekolekcji będzie oddział Związku Podhalan w Łopusznej.

Tematem tegorocznych rekolekcji będzie „Scynsno i niescynsno śleboda”. Rekolekcje zainauguruje Msza św. w piątek 20 listopada pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego. W drugim dniu rekolekcji odbywać się będą wykłady oraz prelekcje nt. szeroko pojętej wolności oraz obowiązkach, jakie na nas spoczywają po jej wywalczeniu. Tematyka rekolekcji nawiązywać będzie również do osoby ks. prof. Józefa Tischnera, gdyż w tym roku minęło 20 lat od jego śmierci. Nie zabraknie również muzyki, śpiewu i tańca góralskiego. Rekolekcje zakończy uroczysta Msza święta w niedziele 22 listopada o godz. 11.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Łopusznej.

Z powodu panującej obecnie sytuacji epidemiologicznej udział w rekolekcjach będzie możliwy wyłącznie poprzez transmisje online na kanale: https://www.youtube.com/user/tvpodhale

Organizatorzy zapraszają do śledzenia wydarzenia na fanpage:
https://www.facebook.com/events/3376076449177826/?active_tab=discussion

PROGRAM:


Źródło:www.zwiazek-podhalan.com

 

 

 

Tagi