Przejdź do stopki

Festiwal sportowy - gry, zabawy i spotkania ze sportowcami

Treść

W dniach 24-26 czerwca na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Gorce” Kamienica został zorganizowany Festiwal Piłkarski Kamienica 2021.

Organizatorem festiwalu była Polska Fundacja Sportu i Kultury, która dla dzieci przygotowała szereg atrakcji: testy sportowe, zajęcia kulturalne czy mecze Teqball. Dużo radości sprawił pokaz umiejętności koszykarskich Kacpra „Kacpy” Lachowicza oraz obecność  Łukasza Jarosza – zawodowego Mistrza Świata Low Kick Federacji ISKA. Dzieci miały możliwość zabawy poprzez sport oraz spróbowania wielu rodzajów aktywności.
Podsumowaniem trzydniowego wydarzenia był Turniej Piłkarski Szczęśliwa 13. Młodzi piłkarze z renomowanych klubów piłkarskich (rocznik 2013) rywalizowali między sobą o tytuł najlepszego zespołu. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Drugie miejsce zajęli chłopcy z Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze, a na trzecim miejscu podium stanął zespół z Akademii Piłkarskiej Sandecji Nowy Sącz.

Źródło/fot.: Polska Fundacja Sportu i Kultury