Zdobyli Jasień

W niedzielę, 16 lipca br. odbyła się kolejna z cyklu pieszych wędrówek, organizowanych w ramach tegorocznej edycji akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”, którym tym razem organizatorem była Gmina Kamienica. Turyści zdobyli Jasień (1052 m n.p.m.).

Na szczycie gości w imieniu organizatorów powitał Wójt Gminy Kamienica - Władysław Sadowski. Mszę świętą sprawowali: ks. prałat Kazimierz Pach - rezydent parafii Kamienica i ks. Leszek Wąchała (pochodzący ze Zbludzy) pracujący w parafii pw. bł. Karoliny w Tarnowie.

Impreza przyciągnęła na szczyt ponad 500 turystów. Uczestnikiem z najdalszego zakątka Polski okazała się Małgorzata Szymańska z Wrocławia, natomiast z najodleglejszego miejsca na świecie Krystyna Piszczek z Algonquin w stanie Illinois (USA).

Najmłodszym zdobywcą góry została dwuletnia Karolina Kocur z Raciborza, zaś najstarszym  82-letni ks. Kazimierz Pach z Kamienicy.

W konkursie  wiedzy o Beskidzie Wyspowym pierwsze miejsce zajął Andrzej Wojtan z Lubnia, drugie - Rafał Węgrzyn z Gruszowca, trzecie - Anna Mamak z Limanowej.

Nagrody wręczyli: Władysław Sadowski - Wójt Gminy Kamienica i Eugeniusz Rutka - Przewodniczący Rady Gminy Kamienica.

Ponadto komisja konkursowa wybrała najmilszych uczestników. Zostali nimi: Bernadetta Chlipała z Kamienicy oraz Ignacy Hanusiak z Tokarni.

Oprawę wokalno - muzyczną i koncert dla uczestników przygotowała kapela góralska z Kamienicy pod kierownictwem Tadeusza Citaka i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kamienicy Dolnej.

Transportem i pomocą służyli druhowie z OSP Zbludza oraz sołtys Kamienicy Górnej - Jan Kulig. Potrawami regionalnymi i wypiekami tradycyjnymi częstowały członkinie KGW z Kamienicy Dolnej.

Tegoroczna akcja Odkryj Beskid Wyspowy wspierana jest przez Województwo Małopolskie w ramach konkursu Małopolska Gościnna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi