Informacja Wojewody Małopolskiego dotycząca świadczeń rodzinnych i wychowawczych

Z dniem 1 stycznia 2018 r. Wojewoda Małopolski przejmuje zadanie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w obszarze świadczeń rodzinnych i wychowawczych, dotychczas realizowane przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Zadania te dotyczą sytuacji, gdy jedno z rodziców przebywa w kraju Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii, Liechtensteinie oraz Szwajcarii. Wówczas należy ustalić, który kraj jest właściwy do wypłaty świadczeń.    

Okres przejściowy:           
Przejęliśmy ok. 68 tysięcy spraw niezałatwionych przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Stanowi to dla nas ogromne wyzwanie. Planujemy jednak możliwie szybkie uporządkowanie przejętych spraw i zreorganizowanie sposobu ich załatwiania. Chcemy, aby gminy mogły jak najszybciej przystąpić do wypłacania wszystkich należnych świadczeń. Oczywiście nie nastąpi to od razu. Wobec skali zadania z pewnością początki będą trudne.

Już teraz dziękujemy za Państwa wyrozumiałość i współpracę.         

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. 

    
Mamy przy tym nadzieję, że – w oparciu o analizę danych – uda nam się wypracować standardy informowania Państwa o przewidywanym czasie realizacji sprawy, który oparty będzie o ujednolicone i zobiektywizowane zasady kolejności rozpatrywania spraw.     

W trosce o przyśpieszenie realizacji spraw zachęcamy Państwa do kontaktowania się z nami poprzez przygotowany przez nas formularz:

https://app.malopolska.uw.gov.pl/forms/Form/Rops


Na wszystkie zapytania przekazane w ten sposób będziemy starali się udzielić informacji w jak najszybszym czasie.          

Kwestie logistyczne:      
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie realizuje nowo przejęte zadanie w tych samych lokalizacjach, w których do tej pory było ono realizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Nie zmieniły się też numery telefonów:

  • w Krakowie – ul. Juliusza Lea 112, tel. 12 430 29 73,   
  • w Tarnowie – al. Solidarności 5-9, tel. 728 431 372, 660 561 0787,  
  • w Nowym Sączu – ul. Jagiellońska 52, tel. 728 431 373, 606 823 226.        

Pracujemy w następujących godzinach:  

  • w poniedziałek od 9.00 do 17.00,
  • od wtorku do piątku od 7.30 do 15.30.    

Ze względu na znaczną liczbę osób oczekujących na udzielenie informacji przepraszamy za ewentualne utrudnienia w kontakcie osobistym i telefonicznym.

 

 

Tagi