Tydzień wolontariatu

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczawie, zorganizowali w tym roku tydzień wolontariatu pod hasłem „Pomagam, bo lubię”. Celem przedsięwzięcia była promocja  idei pomagania innym  i informacja o Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, przypadającym na 5 grudnia.

Akcję rozpoczęto w piątek 30 listopada, od udekorowania szkoły plakatami, serduszkami i balonami. 3 grudnia koordynator szkolnego klubu wraz wolontariuszami z klasy V przeprowadził dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-2 zajęcia zatytułowane Podawaj dobro dalej! Obie grupy dowiedziały się czym jest wolontariat i w jaki sposób można pomagać innym. Efektem zajęć były plakaty i  ozdobienie pojemnika na zbierane w szkole przez cały rok zakrętki. 4 grudnia uczniowie klasy IV już od rana rozdawali serduszka, naklejki i balony, informując rodziców i społeczność szkolną o przypadającym na 5 grudnia Międzynarodowym Dniu Wolontariusza. Środowe święto uczennice  klasy VI, VII i VIII spędziły w  Nowym Sączu. Było wspólne zdjęcie wszystkich wolontariuszy i  kampania uliczna, podczas której  rozdawano przechodniom kolorowe balony, pierniki i kalendarze. Na zakończenie czekał na wszystkich seans filmowy w kinie Sokół.

Zwieńczeniem tygodniowej akcji  promującej wolontariat był udział w mikołajkach i zdjęcie z  najstarszym wolontariuszem świata – świętym Mikołajem.

 

 

 

Tagi