Od dziś dodatkowe ograniczenia w sklepach. Powrót godzin dla seniorów

Od dziś wracają tak zwane godziny dla seniorów. Dotyczą one osób powyżej 60. roku życia i mają zastosowanie w godz. od 10 do 12 w sklepach spożywczych, drogeriach, na poczcie i aptekach.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii „godziny dla seniorów” obowiązują od czwartku, 15 października do odwołania. W sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach oraz w placówkach świadczących usługi pocztowe od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–12.00 obsługiwane mogą być wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Włączmy się w system wsparcia

Zinstytucjonalizowany system wsparcia działa w oparciu o działania samorządów, m. in. poprzez ośrodki pomocy społecznej. Jednak, każdy kto pragnie się zaangażować, może zostać wolontariuszem. Aby pomagać, możemy też zgłosić się do takiego ośrodka pomocy społecznej w swojej okolicy. Ich lista znajduje się na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wolontariat.

PAMIĘTAJMY! Skuteczna walka z koronawirusem polega na przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania, tzw. DDMA:

  • dystans
  • dezynfekcja
  • maseczka
  • aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Walkę z zagrożeniem wspiera też aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe.  Jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Więcej o aplikacji tutaj:
https://www.gov.pl/web/protegosafe

Źródło:gov.pl

 

 

Tagi