Przejdź do stopki

Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” – przedłużono termin zgłoszeń

Konkurs  „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” – przedłużono  termin zgłoszeń

Treść

Decyzją Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity do dnia 14 października wydłużony został termin nadsyłania zgłoszeń do trzeciej edycji konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ. Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska”.

Celem konkursu jest zwiększenie wśród dzieci i młodzieży świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości. Tegoroczny konkurs zachęca młodzież do wyboru pieśni nie tylko związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ale i utworów, które nawiązują do wydarzeń historycznych związanych z obchodzonymi w 2020 roku rocznicami takimi jak: wojna polsko-bolszewicka, powstania i plebiscyt na Górnym Śląsku, plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu, Zaślubiny Polski z morzem.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają solistów oraz zespoły liczące do 5 osób. Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki bądź utworu instrumentalnego trwającego maksymalnie 5 minut. To okazja, by rozwinąć talent, a także lepiej poznać tradycje polskiej pieśni patriotycznej, zainspirować się nią, pokusić o nowe ciekawe aranże.

Zgłoszenia uczestników konkursu mogą dokonać szkoły podstawowe oraz podmioty działające w społecznościach lokalnych typu: domy kultury, chóry parafialne, ogniska muzyczne.

Termin nadsyłania zgłoszeń do 14 października 2020 r. wyłącznie drogą elektroniczną wybierając jeden z poniższych sposobów:

  • przesyłając na adres mailowy: zaspiewajityniepodleglej@muw.pl
  • za pośrednictwem strony do wysyłki dużych plików, np. www.wetransfer.com;
  • za pomocą konta w chmurze  (Dropbox, Onedrive, dysk Google).

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów oraz dodatkowo przez Agencję Mienia Wojskowego.

Informacje o konkursie są także dostępne na stronach internetowych organizatorów: http://muw.pl/https://www.kopalnia.pl/https://kuratorium.krakow.pl/https://muzeum.wieliczka.pl/.

 

 

 

 

Menu
Informacje
1532902