Przejdź do stopki

Drużyny KS ,,TALAR TEAM” mistrzami Polski

Drużyny KS ,,TALAR TEAM” mistrzami Polski

Treść

21 lutego 2021 r. w Białce Tatrzańskiej rozegrano pierwsze Mistrzostwa Polski w Sepak Takraw na śniegu (pochodząca z Dalekiego Wschodu gra jest połączeniem piłki nożnej, siatkówki i akrobatyki). Znakomicie  w zawodach zaprezentowały się drużyny grające pod szyldem KS ,,TALAR TEAM” Szczawa, które wywalczyły mistrzowskie tytuły w kategorii kobiet i mężczyzn.

Mistrzostwa otworzył Ambasador Królestwa Tajlandii w Polsce Jego Ekscelencja Chettaphan Maksaphanem (sprawujący patronat nad zawodami) oraz Prezes Polskiej Federacji Sepak Takraw – Paweł Podczerwiński.

Pierwszy mecz na śniegu (na świecie) w Sepak Takraw rozegrała drużyna gospodarzy KS „Rysy” Bukowina Tatrzańska i KS „TALAR TEAM I” Szczawa. Po zaciętym meczu wygrali gospodarze 2:1. Kolejne mecze zwiastowały sensację i bez niej się nie odbyło. Drużyna KS „TALAR TEAM II” Szczawa ograła kolejno 2:0 S.K.F MANIAC Kraków (wicemistrz Europy w grę w popularną „Zośkę”), KS „Rysy” Bukowina Tatrzańska (w składzie z grającym  trenerem reprezentacji Polski – Pawłem Podczerwińskim) i KS „TALAR TEAM I” Szczawa (w składzie: Paweł Talar – prezes, Radosław Kulewicz, Jan Mrówka i Andrzej Nieć).

Mistrzem Polski w Sepak Takraw na śniegu w kategorii mężczyzn został zespół KS „TALAR TEAM II” Szczawa, grający w składzie: Darek Żak, Tadeusz Zasadni, Tomasz Mrówka, Piotr Majchrzak i Dominik Faltyn. Druga drużyna ze  Szczawy otarła się o podium, zajmując nielubiane przez zawodników czwarte miejsce.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

  1. KS „TALAR TEAM” II Szczawa
  2. KS „Rysy” Bukowina Tatrzańska
  3. S.K.F MANIAC Kraków
  4. KS „TALAR TEAM I” Szczawa

Następnie do rywalizacji przystąpiły kobiety. Mecz o Mistrzostwo Polski w Sepak Takraw na śniegu rozegrały zawodniczki z KS „Rysy” Bukowina Tatrzańska i KS „TALAR TEAM” Szczawa. Faworyzowane gospodynie, aktualne mistrzynie Polski w Sepak Takraw, uległy KS „TALAR TEAM” Szczawa 3:0.

Mistrzem Polski w Sepak Takraw na śniegu w kategorii kobiet została drużyna KS „TALAR TEAM” Szczawa, grająca w składzie: Agnieszka Olesiak, Anna Chrobak, Weronika Kaim, Natalia Ligas i Majka Franczyk.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. KS „TALAR TEAM” Szczawa
  2. KS „Rysy” Bukowina Tatrzańska

Satysfakcja jest tym większa, że był to nasz debiut w zawodach ogólnopolskich – relacjonuje prezes klubu „TALAR TEAM” Paweł Talar.

Zaplecze organizacyjne zawodów przygotowało FPHU „Talar” Alicja Talar ze Szczawy (sprzęt nagłośniający, podium, wodę mineralną, kawę, herbatę oraz grochówkę, którą ugotowały i podawały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczawy).

 

 

Menu
Informacje
1559971