Przejdź do stopki

Uruchomiono nową linię komunikacyjną

Uruchomiono nową linię komunikacyjną

Treść

Od 1 marca 2021 r. na terenie gminy Kamienica została uruchomiona nowa linia komunikacyjna Szczawa Białe – Limanowa – Szczawa Białe.

W ramach projektu ogłoszonego przez Wojewodę Małopolskiego pn. „Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej” Powiat Limanowski wyłonił operatora na świadczenie usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej: Szczawa Białe – Limanowa – Szczawa Białe.

Decyzję o uruchomieniu przedmiotowej linii komunikacyjnej podjęto z uwagi na potrzeby przewozowe zgłaszane przez mieszkańców powiatu limanowskiego.

Linia komunikacyjna została uruchomiona dzięki pomocy finansowej samorządów gminnych, przez które przebiega.

Zgodnie z przyjętym rozkładem jazdy od poniedziałku do piątku wykonywanych jest 10 kursów, natomiast w soboty oraz niedziele i święta – 5 kursów. Połączenia ułatwią mieszkańcom dotarcie do pracy, szkoły czy szpitala powiatowego. Kursy wykonywane w soboty, niedziele i święta umożliwią turystom dotarcie m. in. do szlaków prowadzących na górę Mogielica oraz do tras narciarstwa biegowego wokół tej góry, jak również do wielu ciekawych atrakcji turystycznych.

Rozkład jazdy znajduje się poniżej w załączniku.

ROZKŁAD JAZDY – plik PDF

Źródło: Powiat Limanowski

 

 

Menu
Informacje
1559970