Przejdź do stopki

Mocny akcent UKS „Wierchy” na zakończenie sezonu zimowego

Mocny akcent  UKS „Wierchy” na zakończenie sezonu zimowego

Treść

W dniach 13 – 14 marca 2021 r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wierchy”, działającego przy Szkole Podstawowej w Zalesiu, wystartowali prawdopodobnie w ostatnich biegach narciarskich kończącego się sezonu zimowego.

Po bardzo udanych startach (m.in. na Mistrzostwach Polski, w Pucharze Grupy Azoty, Małopolskiej Lidze Szkolnego Związku Sportowego) zawodnicy trenujący w klubie „Wierchy” udowodnili, że ich talent i praca, jaką wykonują na treningach, przynosi zamierzony efekt. Widoczny on jest w postacie czołowych lokat w zawodach na szczeblu wojewódzkim i  ogólnopolskim.

Ostatni weekend jest tego najlepszym przykładem. W sobotnich (w Ptaszkowej na  66 Memoriale Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia) oraz niedzielnych zawodach (w Klikuszowej o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ) zawodnicy w ciągu dwóch dni zdobyli łącznie  4 złote, 7 srebrnych  oraz 3 brązowe medale. Pokazali, że na terenie Małopolski rywalizują z największymi klubami  i szkołami mistrzostwa sportowego jak równy z równym, wygrywając z nimi lub minimalnie przegrywając z małymi stratami. W kategorii OPEN  trener klubu Robert Faron zdeklasował rywali, zajmując 1 miejsce ze sporą przewagą nad pozostałym zawodnikami.

UKS „Wierchy” Zalesie, od poprzedniego roku po zmianie zarządu klubu, kładzie duży nacisk na rozwój narciarstwa biegowego wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Kamienica, tym samym promując gminę oraz trasy biegowe „Aktywna Mogielica”na terenie całej Małopolski.

W skład zarządu klubu wchodzą: Rafał Franczyk – prezes, Piotr Groń – sekretarz, Maria Wierzycka – skarbnik oraz członkowie zarządu Józefa Syjud i Elżbieta Opyd.  Trenerami klubu  są bardzo dobrze znani i rozpoznawalni w społeczeństwie narciarskim  zawodnicy: Robert Faron, Edward Mucha oraz Piotr Faron.

Źródło/foto: UKS Wierchy Zalesie

 

 

Menu
Informacje
1559969