Przejdź do stopki

Spotkanie rodzin z terenu powiatu

Spotkanie rodzin z terenu powiatu

Treść

W niedzielę 27 czerwca na terenie Pijalni Wód Mineralnych w Szczawie odbyło się spotkanie rodzin z terenu powiatu limanowskiego.

Ideą spotkania była integracja rodzin z terenu Powiatu Limanowskiego, a przede wszystkim promowanie rodzicielstwa zastępczego i prawidłowych metod wychowawczych. Uczestnicy spotkania byli informowani, że liczba dzieci potrzebujących opieki stale rośnie, a osób gotowych podjęcia się misji wychowania brakuje. Organizatorzy są przekonani, że na terenie powiatu limanowskiego jest wiele wspaniałych osób, które mogłyby podjąć się tego zadania, a w opiece nad dziećmi znalazłyby sposób na życie, który oprócz zwykłej codzienności da dodatkową satysfakcję.
Podczas spotkania na najmłodszych czekały liczne bezpłatne atrakcje m.in. degustacja dań regionalnych oraz potraw dziecięcych, zabawa z animatorem, dmuchaniec dla dzieci, pokaz sprzętu ratowniczego, symulator wypadku i alkogoogle, malowanie twarzy, skręcanie balonów, loteria fantowa, tatuaże wodne, degustacja wody mineralnej, lody, napoje, wata cukrowa i wiele innych.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: wicestarosta – Agata Zięba, przewodnicząca rady powiatu – Ewa Filipiak, radni – Józef Jaworski i Józef Pietrzak oraz przedstawiciele samorządu gminy Kamienica na czele  z wójtem Władysławem Sadowskim i przewodniczącym rady gminy – Hilarym Majewskim. W spotkaniu uczestniczył również Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin – ks. dr Piotr Cebula.

Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z Powiatem Limanowskim, Gminą Kamienica, Lokalną Organizacją Turystyczną Powiatu Limanowskiego i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kamienicy.

Źródło/fot.: Powiat Limanowski

 

 

Menu
Informacje
1559970