Przejdź do stopki

Weź udział w Małopolskim Festiwal Smaku. Zagłosuj na KGW z naszej gminy

Treść

W sobotę 10 lipca w Starym Sączu odbędzie się Małopolski Festiwal Smaku. W wydarzeniu kulinarnym wezmą udział Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy – KGW Kamienica Górna i KGW Zasadne, które wystąpią w Konkursie Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”.

Tegoroczny Małopolski Festiwal Smaku powraca do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w naszym regionie najsmaczniejsze. To smaki, które pamiętamy z dzieciństwa, a powrócimy do nich dzięki kulinarnym umiejętnościom pań z kół gospodyń wiejskich z naszego regionu. Swoimi specjałami, przygotowanymi zgodnie z lokalnymi recepturami, będą one za darmo częstować festiwalowych gości.

W ramach festiwalu odbędą się półfinały Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” w kategoriach: „Konkurs Kulinarny”, „Konkurs Artystyczny”, „Miss Wdzięku” oraz „Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa”. O tym, kto zostanie laureatem zadecyduje ilość głosów oddanych przez wysłanie wiadomości SMS. Głos można oddać wysyłając SMS pod nr 7248 o treści widniejącej w opisie danego KGW.  Głosowanie trwa do dnia 2021-07-10 do godziny 13.00 Jedna osoba może oddać nieograniczoną ilość głosów.

KONKURS ARTYSTYCZNY:

Konkurs Artystyczny to kategoria dla Pań, które w ramach Kół Gospodyń Wiejskich doskonałą swoje wyjątkowe umiejętności. Talentem może być wszystko, co postrzegacie w ten sposób: śpiew, taniec, malowanie, haft, lepienie z gliny czy też tworzenie pięknych symboli regionalnych, wycinanek itp.
W konkursie artystycznym zachęcamy do głosowania na KGW z Kamienicy Górnej Można to zrobić poprzez wysłanie SMS-a o treści POK.4123 na numer 7248 (koszt to tylko 2,46 zł).
https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/index.php?page=6094&woj=Ma%C5%82opolskie

KONKURS KULINARNY

Podczas konkursu Koła Gospodyń Wiejskich wezmą udział w wyjątkowej rywalizacji kulinarnej – za zadanie mają przygotować tradycyjne danie regionalne lub nowoczesną wariację na jego temat.
W konkursie kulinarnym  zachęcamy do głosowania na danie „Kapuśniak po kamienicku, przygotowane przez KGW z Kamienicy Górnej. Można to zrobić poprzez wysłanie SMS-a o treści POK.3144 na numer 7248.
https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/index.php?page=6093&woj=Ma%C5%82opolskie

KONKURS KOBIETA GOSPODARNA I WYJĄTKOWA

Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności i kultywowania tradycji. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania.
W konkursie artystycznym zachęcamy do głosowania na KGW z Zasadnego. Można to zrobić poprzez wysłanie SMS-a o treści POK. POK.5114 na numer 7248.
https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/index.php?page=6095&woj=Ma%C5%82opolskie

KONKURS MISS WDZIĘKU

Podczas konkursu wybierana jest najpiękniejsza działaczka KGW. Kandydatki starające się o wygraną będą musiały skraść serca oceniających nie tylko swoim wdziękiem, ale także osobowością i zaprezentowanymi umiejętnościami.
W konkursie  Miss Wdzięku Województwa Małopolskiego, w kategorii wiekowej 45+ zachęcamy do głosowania na Agatę Zasadni z KGW w Zasadnem.  . Można to zrobić poprzez wysłanie SMS-a o treści POK. POK.2071 na numer 7248.

https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/index.php?page=6097&woj=Ma%C5%82opolskie

Na Małopolskim Festiwalu Smaku nie zabraknie także mistrza Andrzeja Polana, który pokaże nam jak można, bazując na charakterystycznych, lokalnych dla określonego regionu produktach, stworzyć kulinarne cuda o nieznanym dotąd smaku. Oczywiście goście festiwalu będą mogli również degustować potrawy, które wyjdą spod ręki mistrza.

 

 

Menu
Informacje
1559970